Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe zaliczane są do najbardziej popularnych modeli zawiesi stosowanych jako podstawowy osprzęt urządzeń dźwignicowych. Do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości taśmę poliestrową, dzięki której skutecznie spełniają swoją funkcję. W naszej ofercie znaleźć można niezwykle szeroki asortyment wszelkich klas zawiesi, w tym również pasowych, które z całą pewnością spełnią wszystkie Państwa oczekiwania. Dbamy o bezpieczeństwo, dlatego przed sprzedażą zawiesia są dokładnie sprawdzane pod kątem jakości i wytrzymałości. Stan techniczny zaważa na ich użytkowaniu i żywotności, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były one atestowane i certyfikowane.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Wykorzystanie zawiesi pasowych

Podobnie jak wszystkie inne rodzaje zawiesi, również pasowe mają wszechstronne zastosowanie i można je znaleźć między innymi:

 • w firmach dźwigowych – gdzie ich obecność w zapleczu technicznym wydaje się być podstawą,
 • w stoczniach – gdzie często przenoszone są ciężkie przedmioty,
 • w firmach budowlanych,
 • w magazynach,
 • oraz na halach produkcyjnych.
Zawiesie pasowe dwucięgnowe

Podstawową zaletą stosowania zawiesi pasowych jest ich niska waga, elastyczność i duża wytrzymałość. Mogą być wykorzystywane do pracy w trudnych warunkach oraz środowiskach, w tym również kwasowych. Wyróżnia je także atrakcyjna cena, która na tle pozostałych klas zawiesi plasuje się na najwyższym, bezkonkurencyjnym poziomie. Zawiesia pasowe nie niszczą delikatnych ładunków, ponieważ wykonane są z elastycznej taśmy poliestrowej. Zawiesia łańcuchowe mogłyby w niektórych przypadkach doprowadzić do zarysowania lub w skrajnych przypadkach, nawet trwałego uszkodzenia. Wykorzystanie zawiesi pasowych stanowi solidny fundament dla efektywnego systemu pracy. Pozwala uzyskać pożądaną stabilizację i komfort w poszczególnych działaniach.

Możliwość dostosowania

W obrębie zawiesi można wyodrębnić mnóstwo różnych modeli, które z łatwością zostaną dopasowane do pracy. Możemy zaoferować:

zawiesie pasowe b-2 1t ver3
 • Zawiesia pasowe jednowarstwowe A-2 o obwodzie zamkniętym– przeznaczone do ochrony wrażliwych przedmiotów w trakcie transportu; posiadają system kreskowy przystosowany do WLL, który realnie zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy.
 • Zawiesia pasowe dwuwarstwowe A-4 o obwodzie zamkniętym – stworzone do transportu większych ładunków z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa.
 • Zawiesia jednowarstwowe B-1 – charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa; są trwałe i odporne.
 • Zawiesia dwuwarstwowe B-2 – najpopularniejszy rodzaj zawiesi pasowych zakończonych pętlami,
 • Zawiesia czterowarstwowe B-4 – solidny produkt, zakończony pętami, gwarantuje bezpieczeństwo i komfort pracy (możliwe konfiguracje maksymalnie do 20 ton)
 • Zawiesia pasowe jednocięgnowe – konstrukcja stworzona z wytrzymałych materiałów, która zazwyczaj posiada bezpośrednio wszyte zawiesia na ogniwo lub hak, albo złączkę KZL.
 • Zawiesia pasowe dwucięgnowe – pozwala efektywnie transportować wielkogabarytowe ładunki o dużej wadze. Posiada zawiesia wszyte bezpośrednio na hak lub ogniwo.
 • Zawiesia pasowe trzycięgnowe i czterocięgnowe – to produkt niezwykle solidny i bezpieczny w użytkowaniu, który umożliwia przenoszenie i transport kilku elementów w jednym czasie.
 • Akcesoria pasowe – elementy, takie jak ogniwa, złączki, haki pozwalają efektywnie korzystać z możliwości, jakie dają zawiesia pasowe. Skutecznie optymalizują pracę i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Dlaczego warto wybrać zawiesia pasowe?

Zawiesia pasowe to najpopularniejsze zawiesi dostępne w naszej ofercie. Wybierane są przede wszystkim ze względu na:

 • miękki i giętki materiał, który nie niszczy powierzchni, z którymi się styka
 • niską cenę, w porównaniu do zawiesi łańcuchowych czy wężowych
 • obecność poliesteru, który jest odporny na oleje, kwasy i smary (może pracować w temperaturze od -40 stopni Celsjusza do 100 stopni Celsjusza)
 • niski ciężar własny, w porównaniu do możliwych nośności
 • brak wymagań odnośnie punktów zaczepienia

W swojej ofercie posiadamy wyłącznie atestowane zawiesia pasowe, zgodne z europejską normą zgodności EN 1492-1.

 

zawiesie pasowe B-2 2t, ver 1

 

To warto wiedzieć, przed użytkowaniem!

Zawiesia pasowe to komponenty stabilne i wytrzymałe, które pozwalają relatywnie sprawnie przenosić poszczególne ładunki. Aby zoptymalizować ich pracę, warto pamiętać o kilku zasadach, które gwarantują zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Zawiesia mogą być stosowane w temperaturze od -40 stopni Celsjusza do 100 stopni Celsjusza. Przed pierwszym uniesieniem, należy sprawdzić, czy ładunek nie jest przytwierdzony do podłoża, lub czy jakikolwiek element go nie blokuje. Waga podnoszonego ładunku nie może przekraczać nośności, określonej na ateście. Zawiesie powinny zostać tak przymocowane, aby ostre krawędzie nie spowodowały uszkodzenia zawiesia. Ładunek powinien posiadać przymocowaną linę prowadzącą, która przeciwdziałać będzie kołysaniu ładunku.

Pamiętając o tych założeniach, znacznie zwiększamy swoją szansę na płynny i bezpieczny transport. To prosta metoda osiągania lepszych rezultatów. Jeśli natomiast nie wiedzą Państwo, które komponenty będą odpowiednie dla poszczególnych działań to chętnie doradzimy wybór za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonu.

Zadzwoń teraz!