Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Zawiesia linowe

Zawiesia linowe

zawiesia linowe

Zawiesia linowe charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych. Stanowią nieodzowny element wyposażenia zaplecza technicznego wielu gałęzi przemysłowych. W naszej ofercie znaleźć można najwyższej jakości zawiesia, co potwierdzone jest licznymi certyfikatami, atestami oraz oznakowaniami, zgodnymi z ogólnie przyjętymi normami. Dbamy o to, aby w naszej ofercie znajdowały się wyłącznie najwyższej klasy rozwiązania technologiczne, które będą gwarantować bezpieczeństwo i płynność pracy.

Zawiesia linowe są jednymi z najchętniej wybieranych produktów, znajdujących się w naszej ofercie. Ze względu na swoją specyficzną charakterystykę – niezwykłą wytrzymałość, solidne komponenty i możliwość wieloletniego użytkowania, stosowane są w przemyśle ciężkim (górnictwie, hutnictwie, kopalniach), motoryzacji i w halach produkcyjnych. Są one wykorzystywane jako osprzęt wspierający, przy działaniach transportowych i załadunkowych. Stosowane są także do przemieszczania materiałów, produktów i gotowych surowców. Ze względu na wykonanie ze stali, są one odporne na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Wówczas ich podstawą jest stalowy łańcuch, lub lina o różnej długości, z której powstają następnie cięgna zawiesi – pojedyncze odcinki, połączone za pomocą ogniwa zbiorczego.

Nasze produkty zapewniają także:

medal

wysoki poziom bezpieczeństwa
i pewność długotrwałej eksploatacji


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Skontaktuj się

Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro

Mogą one posiadać różną ilość cięgien – od jednego do czterech. W naszej ofercie znajdą Państwo również zawiesia linowe o obwodzie zamkniętym, w których łańcuch cięgna tworzy zamkniętą pętlę. Cięgna zawiesi stalowych połączone są z jednej strony przy użyciu ogniwa zbiorczego, które jest stosowane do mocowania zawiesi na haku dźwignicy. Zawiesia linowe opierają swoje działanie na podczepieniu ładunków na hakach, umiejscowionych na zakończeniach cięgien . Wówczas przyjmują formę zamkniętych obwodów. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku elementów okrągłych, takich jak profile stalowe, słupy betonowe, rury lub inne elementy.

Zawiesia linowe – rodzaje i specyfikacja

Wśród najczęściej występujących rodzajów zawiesi wyodrębnić można:

 • zawiesia jednocięgnowe – Stosuje się je do transportu elementów posiadających jeden punkt zaczepowy lub w przypadku elementów nie posiadających punktów zaczepowych.
 • zawiesia linowe zaplatane – najczęściej można się z nimi spotkać w przypadku pracy w środowiskach agresywnych chemicznie, w których wykluczone jest używanie elementów z aluminium.
 • zawiesia linowe dwucięgnowe – od swoich jednocięgnowych odpowiedników zawiesia linowe dwucięgnowe odróżniają się tym, że stosuje się je w transporcie elementów posiadających dwa punkty zaczepienia.
 • zawiesia trzycięgnowe i czterocięgnowe – analogicznie do powyższych pozycji, te zawiesia stosowane są najczęściej wtedy, kiedy transportowany ładunek posiada trzy lub cztery punkty zaczepienia. Ma to miejsce zazwyczaj wtedy, kiedy w grę wchodzą ładunki bardzo ciężkie i długie – potrzebujące odpowiedniej stabilizacji.

W naszej ofercie posiadamy komponenty, takie jak:

 • Zawiesia linowe pętlowe typu F
 • Zawiesia linowe kauszowe typu Fk
 • Zawiesia linowe typu F1k
 • Zawiesia linowe o obwodzie zamkniętym zaciskane typu FO
 • Zawiesia linowe z pętlą przesuwną
 • Zawiesia linowe zaplatane typu S
 • Zawiesia linowe 1,2,3 i 4-cięgnowe
 • Zawiesia linowe trójzwite – GROMMET
 • Akcesoria linowe ( kausze, szakle, haki, ogniwa zbiorcze, złączki aluminiowe, ściągacze, końcówki)
Chcesz aby nasz ekspert oddzwonił?

Dlaczego warto wybrać zawiesia linowe?

Znajdujące się w naszej ofercie komponenty spełniają wszelkie najważniejszy normy bezpieczeństwa (min. certyfikat PN-EN 13414-1). Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dzięki zastosowaniu mocnych kauszy i współczynniku bezpieczeństwa, który wynosi 5:1. Zaciskane są tulejami aluminiowymi i wykonane z miękkich lin ocynkowanych. Średnice lin wynoszą u nas od 2 mm do 36 mm. Są one trwale oznakowane i posiadają specjalne atesty.

Do zalet stosowania zawiesi linowych należy bezwzględnie zaliczyć ich szerokie zastosowanie a także jakość wykonania, dzięki której prace mogą przebiegać sprawnie i szybko a przedsiębiorcy nie muszą martwić się o wysokie koszty związane z częstym serwisowaniem zawiesi. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie komponenty najwyższej jakości, które są odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na niesprzyjające czynniki atmosferyczne.

Posiadamy bardzo wiele rodzajów zawiesi. Jesteśmy gotowi doradzić w kwestii wyboru odpowiednich komponentów, bazując na swojej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Naszym celem jest optymalizacja pracy i uzyskanie płynnego procesu produkcyjnego. Nasi pracownicy bardzo chętnie pomogą Państwu w dostosowaniu odpowiednich zawiesi do potrzeb i specyfikacji Waszej firmy, aby zminimalizować wszelkie usterki powstałe w wyniku nieprawidłowego wykorzystania . Jednocześnie zwrócą uwagę na odpowiednie ustawienie sprzętu, aby uzyskać optymalną konfigurację pracy poszczególnych rodzajów zawiesi.