O Nas photo

O Nas

2019-01-15 07:03:28 | Autor: Redaktor

Firma EXAR powstała w 1991 roku. Już od 29 lat, w tym od 10 w Bielsku - Białej, świadczy usługi w zakresie produkcji różnego typu zawiesi pasowych, wężowych, linowych i łańcuchowych. Zajmuje się również zaciskaniem, skręcaniem, zaplataniem i zakuwaniem lin. Stopniowo, rozwijając się oraz nabierając doświadczenia, stale poszerzała swoją ofertę produkcyjną i handlową. Obecnie jest jednym z głównych w Polsce producentów i dostawców osprzętu dźwignicowego. Jest też generalnym dystrybutorem marki BRANO, wiodącego producenta podnośników, wciągników oraz samozamykaczy, który działa na rynku światowym od przeszło 80 lat.
Misją firmy EXAR, czyli główną zasadą, wyznaczającą jej wartości jest dbałość o jakość na każdym etapie produkcji i dostarczania produktu. Produkty marek EXAR dostępne są zarówno dla rynku konsumenckiego, jak i w obszarze B2B, a są one adresowane do świadomych użytkowników, profesjonalistów i osób, które cenią jakość wykorzystywanych przedmiotów. Kompetencje producenta precyzyjnych narzędzi należących do osprzętu dźwignicowego są stale rozbudowywane i stanowią główny wyróżnik firmy wśród krajowej konkurencji.


Zdjęcie naszych pracowników 1
Zdjęcie naszych pracowników 2Motto firmy brzmi

Z Exar wszystko bezpiecznie podniesiesz, przesuniesz i przeniesiesz.
Filozofią marki EXAR są następujące założenia:
 • każdy człowiek korzysta z narzędzi ułatwiających podnoszenie i przemieszczanie,
 • każda praca jest bardziej bezpieczna i efektywna, jeżeli wykorzystujemy odpowiednie narzędzia,
 • dobrze (porządnie) wykonana praca daje satysfakcję; nieistotne, jaka to praca,
 • codzienność musi cieszyć,
 • każdy ma swoją misję, a do jej spełnienia potrzebuje skutecznych narzędzi,
 • najważniejszy jest człowiek i jego bezpieczeństwo.
Firma EXAR, dbając o pozytywny wizerunek marek, świadczy usługi na najwyższym poziomie oraz buduje długofalowe relacje z Klientami. Swym klientom gwarantuje:
 • najwyższą, potwierdzoną certyfikatami jakość produktów,
 • dostępność do szerokiej gamy produktów, poprzez utrzymywanie odpowiednich stanów magazynowych,
 • szeroki asortyment urządzeń oraz systemów podnoszenia i mocowania ładunków,
 • gwarancyjną i pogwarancyjną opiekę techniczną w Autoryzowanym Serwisie,
 • atrakcyjne ceny,
 • szybką i fachową obsługę zapewnianą przez wyspecjalizowane działy sprzedaży oraz doradców techniczno - handlowych.

Dodatkowo firma EXAR prowadzi specjalistyczne szkolenia z systemów podnoszenia, mocowania oraz eksploatacji oferowanych urządzeń oraz gwarancyjną i pogwarancyjną opiekę techniczną.

Nasze produkty posiadają  indywidualne zawieszki lub metki, pozwalające na łatwą identyfikację

Dobry produkt to produkt bezpieczny. W laboratorium badawczo rozwojowym firmy EXAR dokonujemy zaawansowanych pomiarów i metodologii testów wytrzymałościowych, by zapewnić naszym zawiesiom i akcesoriom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Wyroby poddawane są między innymi systematycznym badaniom wytrzymałości na zrywanie. Nasze stanowisko testowe – zrywarka WIROP WPT-100 służy do badania rozciągania długich materiałów, takich jak liny stalowa, łańcuchy, zawiesia pasowe i wężowe. Testom poddawane mogą być materiały o wytrzymałości do 100 ton i długości do 12,5 m. Przeprowadzane testy wykonywane są z dokładnością +/- 1%. Całkowicie zamknięta, sterowana hydraulicznie automatyczna osłona (osłona) zrywarki zabezpiecza przed wypadnięciem fragmentów próbki podczas badania. Zrywarka wyposażona jest w przyjazny dla użytkownika system operacyjny. W celu szybkiego, w pełni automatycznego testowania, operator może po prostu wybrać typ testu, ustawić limit obciążenia i rozpocząć test. Podczas testowania generowane są drukowane raporty, prezentujące różne krzywe porównawcze, prezentujące zależności między obciążeniem, wydłużeniem i czasem obciążenia. Regularne testowanie produktów przez wyspecjalizowaną kadrę gwarantuje, że firma EXAR dostarcza klientom produkty bezpieczne i niezawodne.

Firma EXAR jako czołowy producent różnego typu zawiesi koncentruje się na ich wytwarzaniu z użyciem najnowszych technologii i najlepszych dostępnych materiałów. Podczas produkcji zawiesi pasowych jednorazowych wykorzystywana jest nowoczesna linia produkcyjna, która pozwala EXAR osiągać efekty, które znacznie przewyższają możliwości innych firm. Z jej pomocą możemy zaproponować naszym klientom najwyższej jakości produkty, zachowując atrakcyjną, niezwykle konkurencyjną cenę. Nasza w pełni zautomatyzowana linia technologiczna znacznie skraca czas produkcji i zapewnia zwiększoną wydajność produkcyjną. Wszystkie etapy produkcji zawiesi, takie jak rozwijanie, cięcie, podawanie, składanie, szycie i zwijanie gotowych zawiesi, są w pełni zautomatyzowane. Linia automatycznie wymienia także szpule z nićmi, przyszywa etykiety oraz zwija i spina taśmą poliestrową gotowe produkty. Produkujemy więcej i szybciej, aby w pełni usatysfakcjonować naszych klientów