Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Zawiesia linowe

Zawiesia linowe

Zawiesia linowe

Rodzaje i sposoby wykorzystania zawiesi linowych

Zawiesia linowe charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych. Stanowią nieodzowny element wyposażenia zaplecza technicznego wielu gałęzi przemysłowych. W naszej ofercie znaleźć można najwyższej jakości zawiesia, co potwierdzone jest licznymi certyfikatami, atestami oraz oznakowaniami, zgodnymi z ogólnie przyjętymi normami. Dbamy o to, aby w naszej ofercie znajdowały się wyłącznie najwyższej klasy rozwiązania technologiczne, które będą gwarantować bezpieczeństwo i płynność pracy.

Zawiesia linowe są jednymi z najchętniej wybieranych produktów, znajdujących się w naszej ofercie. Ze względu na swoją specyficzną charakterystykę – niezwykłą wytrzymałość, solidne komponenty i możliwość wieloletniego użytkowania, stosowane są w przemyśle ciężkim (górnictwie, hutnictwie, kopalniach), motoryzacji i w halach produkcyjnych. Są one wykorzystywane jako osprzęt wspierający, przy działaniach transportowych i załadunkowych. Stosowane są także do przemieszczania materiałów, produktów i gotowych surowców. Ze względu na wykonanie ze stali, są one odporne na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Wówczas ich podstawą jest stalowy łańcuch, lub lina o różnej długości, z której powstają następnie cięgna zawiesi – pojedyncze odcinki, połączone za pomocą ogniwa zbiorczego.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Mogą one posiadać różną ilość cięgien – od jednego do czterech. W naszej ofercie znajdą Państwo również zawiesia linowe o obwodzie zamkniętym, w których łańcuch cięgna tworzy zamkniętą pętlę. Cięgna zawiesi stalowych połączone są z jednej strony przy użyciu ogniwa zbiorczego, które jest stosowane do mocowania zawiesi na haku dźwignicy. Zawiesia linowe opierają swoje działanie na podczepieniu ładunków na hakach, umiejscowionych na zakończeniach cięgien. Wówczas przyjmują formę zamkniętych obwodów. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku elementów okrągłych, takich jak profile stalowe, słupy betonowe, rury lub inne elementy.

Zawiesie linowe 3 cięgnowe

Zawiesia linowe – rodzaje i specyfikacja

Wśród najczęściej występujących rodzajów zawiesi wyodrębnić można:

 • zawiesia jednocięgnowe – Stosuje się je do transportu elementów posiadających jeden punkt zaczepowy lub w przypadku elementów nie posiadających punktów zaczepowych.
 • zawiesia linowe zaplatane – najczęściej można się z nimi spotkać w przypadku pracy w środowiskach agresywnych chemicznie, w których wykluczone jest używanie elementów z aluminium.
 • zawiesia linowe dwucięgnowe – od swoich jednocięgnowych odpowiedników zawiesia linowe dwucięgnowe odróżniają się tym, że stosuje się je w transporcie elementów posiadających dwa punkty zaczepienia.
 • zawiesia trzycięgnowe i czterocięgnowe – analogicznie do powyższych pozycji, te zawiesia stosowane są najczęściej wtedy, kiedy transportowany ładunek posiada trzy lub cztery punkty zaczepienia. Ma to miejsce zazwyczaj wtedy, kiedy w grę wchodzą ładunki bardzo ciężkie i długie – potrzebujące odpowiedniej stabilizacji.
Zawiesie linowe pętlowe

 

W naszej ofercie posiadamy komponenty, takie jak:

 • Zawiesia linowe pętlowe typu F
 • Zawiesia linowe kauszowe typu Fk
 • Zawiesia linowe typu F1k
 • Zawiesia linowe o obwodzie zamkniętym zaciskane typu FO
 • Zawiesia linowe z pętlą przesuwną
 • Zawiesia linowe zaplatane typu S
 • Zawiesia linowe 1,2,3 i 4-cięgnowe
 • Zawiesia linowe trójzwite – GROMMET
 • Akcesoria linowe ( kausze, szakle, haki, ogniwa zbiorcze, złączki aluminiowe, ściągacze, końcówki)
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Zawiesie linowe dwucięgnowe

Dlaczego warto wybrać zawiesia linowe?

Znajdujące się w naszej ofercie komponenty spełniają wszelkie najważniejszy normy bezpieczeństwa (min. certyfikat PN-EN 13414-1). Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dzięki zastosowaniu mocnych kauszy i współczynniku bezpieczeństwa, który wynosi 5:1. Zaciskane są tulejami aluminiowymi i wykonane z miękkich lin ocynkowanych. Średnice lin, z których mogą zostać wykonane zawiesia mieszczą się w przedziale od 2 mm do 68 mm. Są one trwale oznakowane i posiadają specjalne atesty.

Do zalet stosowania zawiesi linowych należy bezwzględnie zaliczyć ich szerokie zastosowanie a także jakość wykonania, dzięki której prace mogą przebiegać sprawnie i szybko a przedsiębiorcy nie muszą martwić się o wysokie koszty związane z częstym serwisowaniem zawiesi. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie komponenty najwyższej jakości, które są odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na niesprzyjające czynniki atmosferyczne.

Posiadamy bardzo wiele rodzajów zawiesi. Jesteśmy gotowi doradzić w kwestii wyboru odpowiednich komponentów, bazując na swojej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Naszym celem jest optymalizacja pracy i uzyskanie płynnego procesu produkcyjnego. Nasi pracownicy bardzo chętnie pomogą Państwu w dostosowaniu odpowiednich zawiesi do potrzeb i specyfikacji Waszej firmy, aby zminimalizować wszelkie usterki powstałe w wyniku nieprawidłowego wykorzystania. Jednocześnie zwrócą uwagę na odpowiednie ustawienie sprzętu, aby uzyskać optymalną konfigurację pracy poszczególnych rodzajów zawiesi.

Zadzwoń teraz!