Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Zawiesia łańcuchowe

Zawiesia łańcuchowe

Zawiesia łańcuchowe

Zawiesia łańcuchowe stanowią jeden z modeli szeroko pojętych zawiesi, będących osprzętem stosowanym przy urządzeniach dźwignicowych. Charakteryzują je cięgna wykonane z najwyższej jakości stali i możliwość wieloletniego użytkowanie. Wykorzystywane są jako sprzęt pomocniczy w przemyśle ciężkim, transporcie i podnoszeniu ładunków. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę i ścieranie. Pozwalają na sprawną pracę na ostrych krawędziach i łukach podnoszonych ładunków. Wszystkie połączenia rozłączne zostały zaprojektowane z myślą o sprawnej naprawie i koncentracji.W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości osprzęt dźwignicowy, którego jakość potwierdzona jest licznymi certyfikatami jakości oraz atestami.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Zastosowanie zawiesi łańcuchowych

Zawiesia łańcuchowe mogą mieć wszechstronne zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport ciężkich, wielkogabarytowych ładunków, w tym między innymi:

 • w firmach dźwigowych
 • w halach produkcyjnych,
 • w warsztatach,
 • oraz we wszelkiego rodzaju obiektach magazynowych.

 

Zawiesie łańcuchowe o obwodzie zamkniętym o obwodzie nieskończonym
Zawiesie łańcuchowe dwucięgnowe

To, co cechuje zawiesia łańcuchowe to przede wszystkim ich wytrzymałość. Mogą być wykorzystywane w różnych warunkach, w tym również trudnych, do których wlicza się na przykład środowisko kwasowe, zagrażające trwałości innych, tego typu urządzeń. Nie sposób nie wspomnieć również o możliwości dostosowania różnych ilości cięgien, które podobnie jak cała konstrukcja wykonane będą z najwyższej jakości stali.

Łańcuchy są solidne i odporne na zerwania, dlatego też najlepiej sprawdzają się w sytuacjach, kiedy konieczne jest przetransportowanie ładunków bardzo ciężkich. Przedsiębiorcy, którzy chcą zadbać o renomę swojej firmy powinni inwestować w tak nowatorskie rozwiązania, dzięki którym przebieg prac może być znacznie sprawniejszy nić dotychczas. Na specjalne życzenie klienta hak ten może mieć wbudowaną możliwość regulacji długości, co sprawia, że zawiesie staje się jeszcze bardziej uniwersalne. (Hak skracający posiada zawiesie, to osobny element a nie część haka.)

 

 

Jak używać zawiesi łańcuchowych?

Zawiesia łańcuchowe to świetne rozwiązanie do przenoszenia i transportowania ładunków poszczególnego rodzaju. Aby w pełni korzystać z ich dobrodziejstw należy zapoznać się z kilkoma wytycznymi, które przygotowaliśmy dla naszych kontrahentów, abyście mogli Państwo sprawnie i bezpiecznie transportować ładunki.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Zawiesie łańcuchowe o obwodzie zamkniętym o obwodzie nieskończonym

Porady:

 • Operator przed podniesieniem ładunku powinien mieć pewność, że zawiesie dobrane jest odpowiednio temperatury i środowiska. Zakres temperatury wynosi zazwyczaj od – 40 stopni Celsjusza do 100 stopni Celsjusza.
 • Należy upewnić się, że ładunek nie jest połączony z elementami, znajdującymi się na podłożu.
 • Waga ładunku nie może przekraczać nośności zawiesi.
 • Zawiesia powinny być tak umocowane, aby ostre krawędzie nie spowodowały uszkodzenia zawiesi lub ładunku.
 • Ładunek powinien posiadać linę prowadzącą, która pozwoli przeciwdziałać kołysaniu ładunku.
 • Zawiesia mocowane do ładunku nie mogą być ani splątane, ani skręcone. Powinny posiadać swobodę, która pozwoli im na naturalne ułożenie zgodnie z kierunkami przenoszonych przez nie sił.
 • Zawiesia wielocięgnowe powinny być stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem i przy użyciu wszystkich rodzajów cięgien. W niektórych przypadkach dopuszczalne jest stosowanie zawiesi, przy wyłączeniu z użycia części cięgien. Cigna nie używane powinny być zabezpieczone, aby w trakcie podnoszenia nie miały swobody ruchu i nie prowokowały zaczepiania się samoistnego o ładunek. Dopuszczalne Obciążenie Robocze powinno został zredukowane, w zależności od ilości użytych cięgien, zgodnie z poniższą tabelą.
 • Ciężar podnoszonego ładunku nie może przekroczyć Dopuszczalnego Obciążenia Roboczego zawiesia po uwzględnieniu wszystkich wynikających ze sposobu zastosowania zawiesia redukcji.
 • Przy lądowaniu ładunku na podłożu, powinno być ono ówcześnie przygotowane. Kluczową informację jest możliwość obciążania podnoszonym ładunkiem. Dostęp do miejsca lądowania ładunku powinien być swobodny.

 

Szeroki wybór

W naszej ofercie znajduje się bardzo wiele rodzajów zawiesi łańcuchowych. Są to min.:

 

Zawiesia łańcuchowe klasy 8

 • Zawiesia łańcuchowe jednocięgnowe klasy 8
 • Zawiesia łańcuchowe dwucięgnowe klasy 8
 • Zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe i czterocięgnowe klasy 8
 • Zawiesia łańcuchowe o obwodzie zamkniętym klasy 8
 • Akcesoria łańcuchowe klasy 8

Zawiesia łańcuchowe klasy 10

 • Zawiesia łańcuchowe jednocięgnowe klasy 10
 • Zawiesia łańcuchowe dwucięgnowe klasy 10
 • Zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe i czterocięgnowe klasy 10
 • Zawiesia łańcuchowe o obwodzie zamkniętym klasy 10
 • Akcesoria łańcuchowe klasy 10

Jeśli nie wiedzą Państwo, które komponenty będą odpowiadały poszczególnym przedsięwzięciom to zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego. Mogą Państwo także dzwonić, lub odwiedzić nas w naszej siedzibie w Bielsku-Białej. Doradzimy wybór odpowiednich zawiesi łańcuchowych i wspólnie osiągniemy cel.

Zawiesie łańcuchowe o obwodzie zamkniętym o obwodzie nieskończonym
Zadzwoń teraz!