Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Zawiesia Grommet

Zawiesia Grommet

Zawiesia Grommet

W swojej ofercie posiadamy również zawiesia linowe o obwodzie zamkniętym. Jednym z najpopularniejszych naszych produktów jest zawiesie linowe trójzwite Grommet (zawiesia grommet). Jest to specjalistyczny typ zawiesia, przystosowany do urządzeń dźwigowych. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia – zarówno mechaniczne, jak i te spowodowane czynniki atmosferycznymi. Wykonane są z najwyższej jakości komponentów, co pozwala na wieloletnie użytkowanie. Znajdujące się w naszej ofercie zawiesia Grommet, są zgodę z przepisami ujętymi w Dyrektywie Maszynowej 2006/42/WE i normami PN-EN 13413-3. Zapewnia to bezpieczeństwo naszych kontrahentom w trakcie całego okresu użytkowania komponentu.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Dlaczego warto wybrać zawiesia Grommet?

Wiedza zdobyta w ciągu wielu lat spędzonych w branży pozwala nam na wykonywanie zawiesi o dużym udźwigu. Wszystkie zawiesia typu grommet wykonujemy na zamówioną długość. Dostosowanie indywidualne parametrów zawiesia możliwe jest z uwagi na obecność solidnego zaplecza technicznego, które w dużej mierze determinuje nasze działania. Posiadamy spore możliwości, wynikające z wielu lat działania w branży. W trakcie tego czasu nabyliśmy niezbędne doświadczenie, które obecnie procentuje. Cechą szczególną naszej firmy jest kontakt z klientem. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasi klienci otrzymywali sprzęt najwyższej jakości, dostosowany do ich potrzeb. Z chęcią doradzimy, jak korzystać z zawiesi linowych typu Grommet. Posiadają ono bowiem spory potencjał, wynikający przede wszystkim z przystosowania do wielu operacji podwieszania w przemyśle. Jest to główny atut, który sprawia, że zawiesia te są tak chętnie wybierane.
Zawiesia Grommet dzielą się ze względu na średnicę zawiesia, DOR, DOR z obwiazywaniem i współczynnik bezpieczeństwa. Posiada bardzo wiele różnych konfiguracji, dlatego na pewno znajdą Państwo odpowiedni rozmiar. Jeśli nie – możemy stworzyć lub zamówić komponent w konkretnym rozmiarze. Jesteśmy otwarci na sugestie i chętnie do pomocy.

Jak korzystać z zawiesi typu Grommet?

Istnieje kilka uniwersalnych rad, które pozwalają optymalnie i w pełni bezpiecznie korzystać z poszczególnych rodzajów zawiesi. Przedstawiamy skróconą instrukcję użytkowania zawiesi, która ułatwi ich wykorzystanie:

  1. Przed użyciem zawiesi, jej dane znajdujące się na certyfikacie powinny być zapisane w prowadzonym przez użytkownika rejestrze zawiesi.
  2. Zawiesia powinny być stosowane w zakresie temperatur od -40 stopni Celsjusza do 100 stopni Celsjusza. Nie mogą natomiast pracować w środowisku agresywnym.
  3. Waga ładunku powinna być znana i nie przekraczać nośności zawiesi.
  4. Ładunek nie może być zablokowany lub przytwierdzony do podłoża. Jednocześnie powinien zostać umocowany tak, aby ostre krawędzie nie spowodowały uszkodzenia zawiesi.
  5. Ładunek powinien posiadać przymocowaną linę prowadzącą, która będzie przeciwdziałać kołysaniu.
  6. Zawiesia mocowane do ładunku nie mogą być splątane lub skręcone. Powinny posiadać swobodę, umożliwiającą naturalne ułożenie, zgodne z kierunkami przenoszonych sił.
  7. Mocowanie zawiesi na haku urządzenia podnoszącego, podobnie jak mocowanie ładunku na haku zawiesia nie powinno powodować zablokowania haka w nienaturalnej pozycji. Nieprawidłowe ułożenie haka, lub mocowanie zawiesi w innych miejscu niż gardziel haka może doprowadzić do uszkodzenia haka i spowodować wypadek!
  8. Po podwieszenie ładunku trzeba upewnić się, że żadna osoba nie znajduje się w promieniu zagrożonym upadkiem ładunku i dokonać próbnego uniesienia ładunku, aż do momentu, w którym cięgna zostaną naprężone. Osoba, która odpowiedzialna jest za operacje podnoszenia musi wiedzieć, że ładunek jest stabilny, a jego podnoszenie jest bezpieczne.
  9. Przy lądowaniu ładunku na podłożu, powinno być ono wcześniej przygotowane. Dostęp do niego powinien być swobodny, nie zagrażający osobom, ani ładunkom.
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Zawiesia powinny być każdorazowo sprawdzane przed użyciem – czy nie posiadają żadnych oznak nadmiernego zużycia lub uszkodzeń mechanicznych. Należy pamiętać, aby cecha identyfikująca była czytelna, a liny nie były odkształcone i nie posiadały pęknięć lub uszkodzeń. Jednocześnie nie może ona posiadać więcej niż 6 pękniętych drutów na zewnętrznej warstwie liny na odcinku długości 6 średnic liny, lub 14 pękniętych drutów na długości 30 średnic liny. Lina nie może mieć mniejszej średnicy niż 90% średnicy nominalnej, ani być skorodowana wewnątrz splotów, co może prowadzić do utraty elastyczności.

Zawiesia Grommet – Zaufaj firmie EXAR!

W trosce o naszych klientów przygotowaliśmy zindywidualizowaną ofertę tego zawiesia. Istnieje możliwość zamówienia specjalnej jego wersji, z dodatkowo uformowanymi pętlami. Zastosowanie jej pozwoli na efektywną pracę i maksymalizację potencjału, wynikającego z jego użycia.

W swojej ofercie posiadamy kilkadziesiąt konfiguracji zawiesia Grommet. Ich dopasowanie do konkretnych operacji podwieszeń zależne jest od średnicy, obwodu i obciążenia. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Nasza oferta jest bardzo elastyczna. Stale aktualizujemy ją i dodajemy nowe wersje!

Zadzwoń teraz!