Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Zawiesia dźwigowe

Zawiesia dźwigowe

Zawiesia dźwigowe

Zastosowanie oraz mechanizm działania zawiesi dźwigowych

Zawiesia dźwigowe stanowią nieodłączny element wyposażenia technicznego branży transportowej. Pozwalają sprawnie i skutecznie transportować ładunki, zapewniając im niezbędną do komfortowej pracy stabilizację. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości produkty różnych rodzajów, których zastosowanie niesie za sobą szereg korzyści. To właśnie dzięki nim prace przebiegają efektywnie, a przedsiębiorcy nie muszą obawiać się, że ich pracownicy narażeni są na jakiekolwiek niebezpieczeństwa ze strony nie wytrzymałego osprzętu. Od wielu lat współpracujemy z naszymi zaufanymi dystrybutorami, którzy dostarczają nam wyłącznie sprzęt najwyższej jakości.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Zalety wykorzystania zawiesi dźwigowych

Wśród poszczególnych rodzajów zawiesi można wyróżnić:

Każde z nich posiada swoje własne, konkretne spectrum działania. Zastosowanie poszczególnych komponentów niesie za sobą inne korzyści. Jako przykład warto wybrać rodzaj pasowy, ponieważ to właśnie one cieszą się w przemyśle największą popularnością. Jednocześnie jednak bardzo chętnie wybierane są zawiesi dźwigowe. Dlaczego? O tym poniżej.

Charakterystyka zawiesi dźwigowych (wężowych):

  • operowanie ładunkami o dużym ciężarze,
  • stosunkowo niska cena, w porównaniu do innych rodzajów,
  • możliwość bezpiecznego podnoszenia poprzez opasanie,
  • nie wymagają punktów zaczepienia,
  • nie niszczą delikatnych powierzchni,
  • są wytrzymałe, a jednocześnie elastyczne,
  • wykonane są z materiałów, które mogą być stosowane w zróżnicowanych warunkach.

Podobne zalety posiadają inne rodzaje zawiesi, dlatego też warto dokładnie zastanowić się nad ich wyborem, zwracając uwagę na poszczególne czynniki, w tym między innymi:

  • docelowe środowisko użytkowania,
  • optymalny ciężar przenoszonych ładunków,
  • intensywność oraz rodzaj wykonywanej pracy.

Dobrej jakości zawiesia dźwigowe muszą być oznakowane parametrami CE, które potwierdzają zgodność produktu z Dyrektywą Maszynową. Obowiązuje ona Polskę od momentu jej wkroczenia w szeregi członkowskich państw Unii Europejskiej. Zapisy są niezwykle rygorystyczne, dlatego też specjalne oznakowanie daje pełną gwarancję jakości oraz bezpieczeństwa w zastosowaniu zawiesi we wszelkich gałęziach przemysłu.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Regularna kontrola drogą do efektywności

Kontrola zawiesi powinna być przeprowadzana przez osoby kompetentne. Okres pomiędzy kolejnymi badaniami nie powinien wynosić więcej niż 12 miesięcy, jednakże należy wziąć tutaj pod uwagę częstotliwość wykorzystania zawiesi. Na kontrolę zawiesi składa się min. sprawdzenie aktualnego stanu technicznego elementów zawiesi, przeprowadzenie prób wytrzymałościowych, oznaczenie zawiesi datą następnej kontroli technicznej i wystawienie nowych poświadczeń wykonania kontroli i prób.

Zawiesia nie mogą być użytkowane w momencie, w którym oznaczenia znajdujące się na nich są nieczytelne, a ich elementy zdeformowane. Jednocześnie jeśli lina uległa rozciągnięciu, lub nastąpiło zużycie zawiesia, w stopniu, który przekracza dopuszczalne wartości graniczne, albo też wystąpiły mikropęknięcia, rowki, nadmierna korozja, wygięcia ogniw to sprzęt nie może być wykorzystywany z zachowaniem wszelkich najważniejszych norm bezpieczeństwa.

Nasz sprzęt to najwyższa jakość

Nasi kontrahenci wykorzystują komponenty znajdujące się w naszej ofercie do zadań specjalnych. Stosowane są one między innymi do podnoszenia i przenoszenia wielkogabarytowych ładunków o wadze sięgającej nawet kilkuset ton. To duża odpowiedzialność dla nas, dlatego spośród wielu dostępnych na rynków produktów dokonujemy skrupulatnej selekcji, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zawiesia dźwigowe przed dodaniem ich do oferty przechodzą szereg testów, które pozwalają nam uzyskać pożądany poziom bezpieczeństwa.

Wykorzystaj nasze doświadczenie

Jesteśmy obecni na rynku od 1991 roku. W tym czasie przeprowadziliśmy bardzo wiele operacji i przedsięwzięć w przemyśle ciężkim. Uzyskaliśmy w ten sposób niezbędne w branży doświadczenie i informacje o tym, jak działają poszczególne komponenty. Tym samym możemy dzisiaj doradzać naszym partnerom i kontrahentom wybór najlepszych rodzajów zawiesi dźwigowych, ale także pasowych, łańcuchowych, linowych i innych.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy, które z naszych produktów najlepiej sprawdzą się w Państwa działaniach!

Zadzwoń teraz!