Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Wciągnik łańcuchowy

Wciągnik łańcuchowy

Wciągnik łańcuchowy

Wciągniki łańcuchowe występują zarówno w obsłudze ręcznej, jak i elektrycznej. Znajdują one wiele zastosowań. Każdy wciągnik łańcuchowy, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do wciągania i opuszczania ciężkich przedmiotów. W przypadku wciągników łańcuchowych ręcznych dopuszczalny jest udźwig w granicach 250 kg – 50 000 kg. Jest to bardzo duży przedział, który pozwala skutecznie transportować ładunki w górnictwie, budownictwie czy też w innych gałęziach przemysłu ciężkiego. Komponenty znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się wysoką wytrzymałością i niezwykle solidnym wykonaniem. Dzięki temu mogą pracować przez bardzo długi okres czasu, utrzymując efektywność na bardzo wysokim poziomie. Większość z nich funkcjonuje przez lata, wykonując bardzo ciężką pracę każdego dnia.

Spośród wielu dostępnych na rynku wciągników łańcuchowych, wybieramy wyłącznie te, które spełniają najwyższe standardy. Korzystamy z produktów naszych sprawdzonych dystrybutorów, którzy są gwarancją jakości. Wieloletnia obecność w branży pozwoliła nam pozyskać kontrahentów z wielu miejsc, którzy posiadają najlepsze maszyny do stosowania w przemyśle ciężkim. Tym samym możemy zagwarantować długoletnie działanie na najwyższym poziomie.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Wciągnik łańcuchowy ręczny posiada dwa łańcuchy:

 • łańcuch nośny
 • łańcuch manewrowy

Wciągnik łańcuchowy ręczny do udźwigu 2000 kg podlega uproszczonej formie dozoru technicznego, co oznacza, iż nie musi być zgłaszany do UDT – mimo wszystko, jednak koniecznie powinien być obsługiwany tylko i wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Dodatkowo bardzo ważna jest konserwacja tego typu sprzętu. Wciągniki łańcuchowe ręczne polecane są do pracy w warunkach niebezpiecznych z zagrożeniem wybuchowym.

W swojej ofercie posiadamy wciągniki, takie jak:

 • Wciągnik ZKS – wciągnik łańcuchowo-dzwigowy cechujący się wysoką wytrzymałością, dużymi możliwościami nośnymi i możliwością wieloletniego użytkowania.
 • Wciągnik WLK – wciągnik łańcuchowy ręczny, który świetnie nadaje się do transportu specyficznych ładunków. Pozwala efektywnie działać na dużą skalę.
 • Wciągnik z grzechotką RZC – charakteryzuje się szerokim zakresem wykorzystania. Stosowany jest w budownictwie i górnictwie. Pozwala skutecznie podnosić i holować ciężary, podtrzymywać kopalniane torowiska, napinać ogrodzenie, wyrywać stojaki obudowy. Znajduje zastosowanie przy pracach montażowych i manewrowych. Może pracować w środowiskach zagrożonych wybuchem min. kopalniach i hutach. To prosta i solidna konstrukcja, która jest odporna na trudne warunki. Posiada bezpiecznik przeciw przeciążeniowy i minimalne wymagania konserwacyjne.
 • Wciągnik Z100 – posiada ręczny napęd mechanizmu podnoszenia, który idealnie sprawdza się przy pracach remontowych i montażowych. Pozwala podnosić i opuszczać ładunki, dostosowując swobodnie wysokość manewrowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Posiada ocynkowane łańcuchy i obrotowe haki. Może pracować w środowiskach zagrożonych wybuchem, oznaczonych jako NEXP.
 • Wciągnik z grzechotką Z310 – idealnie dopasowany do lżejszych zastosowań warsztatowych o nośności 0,5 – 5t. Stosowany jest do podnoszenia i holowania ciężarów, przy pracach montażowych i manewrowych, do naciągania komponentów. Wszystko to może odbywać się w środowiskach, które są zagrożone wybuchem i posiadają oznaczenie NEXP. Charakteryzuje się prostą, lekką konstrukcją, minimalną siłą sterowania, łatwą obsługą i minimalnymi wymaganiami konserwacyjnymi.
 • Wciągnik z grzechotką RZV – przeznaczony jest dla nośności w zakresie 0,8 – 6,3 t. Wykorzystywany jest w górnictwie i budownictwie. Okazuje się skuteczny także przy napinaniu ogrodzeń, wyrywaniu stojaków obudowy, przy pracach montażowych i manewrowych, a także przy podnoszeniu i holowaniu ciężarów. Jest odpowiednim rozwiązaniem do wykorzystania w kopalniach, hutach, a także środowiskach oznaczonych jako NEXP.
 • Podnośnik z dźwignią RZC – przeznaczony dla nośności w zakresie 0,8 – 6,3 t. Może służyć jako urządzenie, które podtrzymuje kopalniane torowiska podwieszane i jako podstawowy element w przypadku prac montażowych i manewrowych. Wykorzystywany jest też do podnoszenia i holowania ciężarów w górnictwie, budownictwie i hutnictwie. Posiada prostą, stabilną konstrukcję i bezpieczniki przeciw przeciążeniowe.
 • Podnośnik z grzechotką RZV – pozwala skutecznie manipulować i holować ciężary w zakresie 0,8 – 6,3 t. Stosowany jest do napinania ogrodzeń, wyrywania stojaków obudowy i wszelkiego rodzaju pracach ratowniczych i montażowych. Pozwala efektywnie działać w kopalniach, hutach i na budowach. Posiada prostą konstrukcję i bezpiecznik przeciw przeciążeniowy. Jest prosty w obsłudze i niezwykle skuteczny.
 • Podnośnik z grzechotką Z310 – służy do lżejszych prac warsztatowych min. do manipulowania i podnoszenia ciężarów. Posiada zakres nośności od 0,5 do 5 t. Dzięki dokładnemu posuwowi wykorzystywany jest do działań, w których ważna jest precyzja. Działa w oparciu o minimalną siłę sterowania i znikome wymagania konserwacyjne. Jest prosty w obsłudze i niezwykle solidnie wykonany.
 • Wciągnik łańcuchowy Z100/ 15 – 20t – charakteryzuje się masywną, odporną i przemyślaną konstrukcję, która spełnia wymagania zawarte w Dyrektywie 2006/42/ES. Przeznaczony jest do podnoszenia i opuszczania ciężarów w miejscach, gdzie nie ma innych źródeł energii, lub po prostu wykorzystanie napędu ręcznego jest uzasadnione ekonomicznie. Wykorzystywany jest często jako rezerwowy środek manipulacyjny na stanowiskach pracy, na których zapewniana jest możliwość manipulacji ciężarami, nawet w przypadku braku prądu elektrycznego. Stosowany jest przede wszystkim przy pracach montażowych i konserwacyjnych.
ZKS wciągnik łańcuchowy 2
ZKS wciągnik łańcuchowy
ZKS wciągnik łańcuchowy
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

ZKS wciągnik łańcuchowy

Czym różni się od wciągników elektrycznych?

Wciągnik łańcuchowy elektryczny charakteryzują inne ograniczenia. Dopuszczalny udźwig mieści się w granicach od 100 do 5000 kg. Przy tego typu wciągnikach mogą Państwo zauważyć zastosowanie najwyższej jakości technologii, która zapewnia bezpieczeństwo osób obsługujących, osób pracujących obok oraz bezpieczeństwo transportowanego ładunku. Wciągniki łańcuchowe są doskonałym rozwiązaniem podczas prac na otwartej przestrzeni, ale również doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych ( na przykład hale produkcyjne czy magazyny).

 

 

Zaufaj nam!

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem cieszymy się dużym uznaniem na rynku oraz zapewniamy bardzo wysoką jakość oferowanych przez nas urządzeń. Prezentowane wciągniki spełniają wszystkie wymogi – zarówno określone normami polskimi, jak i europejskimi. Jako jedna z niewielu firm w Polsce, oprócz samej sprzedaży wciągników, oferujemy jednocześnie wymagane normami i przepisami prawa odpowiednie szkolenia, które pozwalają na nadanie ich uczestnikom wymaganych uprawnień do obsługi wciągników.

Sprawdź produkty powiązane z wciągnikami


Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!