Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Wciągnik elektryczny

Wciągnik elektryczny

Wciągnik elektryczny

Postaw na jakość!

Wciągnik elektryczny jest jednym z rodzajów urządzeń dźwigowych. Wyróżnia się dwa rodzaje tego sprzętu – jedno-hamulcowe oraz dwu-hamulcowe. Każdy wciągnik ze względu na warunki pracy i niebezpieczeństwa z tym związane podlega dozorowi technicznemu. W przypadku wciągników elektrycznych z napędem jednofazowym do udźwigu 1000 kg, kontrola i dozór występuje w formie uproszczonej. Tego typu urządzenia nie muszą być zgłaszane do Urzędu Dozoru Technicznego, ale muszą być odpowiednio konserwowane i obsługiwane tylko i wyłącznie przez osoby posiadające uprawnienia.

Wciągnik elektryczny jest doskonałym rozwiązaniem przy wielu pracach. Można go stosować w halach produkcyjnych, warsztatach, jak i na budowach. Główną konstrukcją wciągników elektrycznych jest silnik elektryczny oraz cięgno. Wspierana jest ona specjalną obudową wciągnika. Jest ona zazwyczaj zwarta. Pozwala to zapobiegać uszkodzeniom zamontowanego mechanizmu. Silniki dobierane są do odpowiedniego obciążenia. Wciągniki elektryczne dzięki zastosowaniu w nich silnika elektrycznego zmniejszają wysiłek ludzki w pracy. W naszej ofercie znajdą Państwo różne modele wciągników elektrycznych o różnych udźwigach jak i o różnym cięgnie.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Jako firma specjalizująca się w wciągnikach różnych typów posiadamy w swojej ofercie również możliwość przeprowadzenia odpowiednich szkoleń z jednoczesnym wydaniem certyfikatu i nadaniem uprawnień osobom obsługującym wciągnik elektryczny. Posiadamy szeroką ofertę wciągników elektrycznych, z których każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Chętnie doradzimy w kontekście wyboru odpowiednich komponentów, wykorzystując swoją wieloletnią wiedzę i doświadczenie.

Dlaczego warto?

Wciągniki elektryczne stanowią jeden z podstawowych produktów znajdujących się w naszej ofercie. To bezpieczne, wszechstronne maszyny, które doskonale sprawdzają się w wielu branżach. Wciągniki pozwalają między innymi podnosić ładunki na łańcuchach, pasach lub linach stalowych. Mogą być montowane w dowolnym miejscu, wyznaczonym przez klienta.
Wśród wciągników elektrycznych można wyróżnić:

  • Wciągnik elektryczny z silnikiem jednofazowym HH-B
  • Wciągnik elektryczny z silnikiem o podwójnej prędkości HH-B
  • Wciągnik elektryczny HH-B
  • Wózek elektryczny DC-A
  • Wózek elektryczny o podwójnej prędkości DC-A
HK-B Elektryczna wciągarka elektryczna panel sterowniczy
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

HK-B Elektryczna wciągarka elektryczna 2

Co wybrać?

Znajdujące się w naszej ofercie wciągniki elektryczne i wózki zróżnicowane są przede wszystkim wartościami, takimi jak nośność, wysokość podnoszenia, prędkość podnoszenia, moc silnika, napięcie sterujące, stopień izolacji, sprawność, zasilanie, łańcuch nośny, grupa natężenia pracy, ilość pasm nośnych, obciążenia testowe, długość łańcucha, ciężar netto, przyrost masy na 1 metr podnoszenia, minimalny odstęp między hakami i wymiary.

Każdy model posiada kilka wariantów, które dostosowane są do poszczególnych warunków pracy. Dzięki dużej rozpiętości możliwe jest dostosowanie konkretnego wciągnika do wagi danego ładunku, przenoszonego najczęściej na łańcuchach, linach stalowych i pasach. Pozwala to maksymalnie zoptymalizować pracę i zabezpieczyć ładunek. Szeroki wybór wciągników sprawia, że mogą być one dostosowywane do przedsięwzięć w różnych branżach. Nasi klienci najczęściej działają w przemyśle ciężkim – górnictwie, hutnictwie, a także w motoryzacji i w halach magazynowych.

Przy wyborze odpowiedniego wciągnika elektrycznego trzeba brać pod uwagę miejsce jego zastosowania. W warunkach otwartych zaleca się wybór wciągników elektrycznych łańcuchowych ze względu na łatwiejszą konserwację i ochronę cięgna przed korozją. Ich obecność pozwala skutecznie zoptymalizować pracę i uzyskać lepsze efekty.

 

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Jesteśmy obecni na rynku od 1991 roku. W trakcie tego okresu współpracowaliśmy z licznymi kontrahentami z różnych branż. Doradzimy w kontekście wyboru odpowiednich wciągników elektrycznych, stale poszerzając swoją wiedzę na temat tego rynku. Dzięki wykonaniu kilkudziesięciu realizacji doskonale wiemy jak działa nasz sprzęt i w jakich warunkach pracuje on najbardziej optymalnie. Możemy tym samym doradzić Państwu wybór najbardziej optymalnego rozwiązania i tym samym uzyskać najlepsze rezultaty dla poszczególnych komponentów. Zapraszamy do współpracy!

Sprawdź produkty powiązane z wciągnikami


Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!