Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Szakle

Szakle

szakle

Szakle to specjalnie wyprofilowane, metalowe uchwyty, które kształtem przypominają literę „U” lub „Ω”. Tworzą zamknięty obwód, który otwierany i zamykany jest za pomocą śruby. W niektórych modelach stosuje się również sprężynowe zapadki. Znajdują swoje zastosowanie w przemyśle ciężkim, budownictwie i motoryzacji. Stanowią jedną z podstawowych form zabezpieczenia wszędzie tam, gdzie potrzebne są stabilne połączenia. Dzięki najwyższej jakości komponentom, z których zostały one wykonane, stanowią gwarancję wieloletniego użytkowania i efektywnego działania.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Szakle – podstawowe zastosowanie

Szakle z uwagi na swoje charakterystyczne wyprofilowanie znajdują swoje zastosowanie w wielu, różnych dziedzinach:

  • łączą liny z żaglami – czyli wykorzystuje się je w żeglarstwie,
  • często wykorzystywane są również w szeroko rozumianym budownictwie, gdzie potrzebne jest dodatkowe napięcie lin (na przykład przy wyciągarkach i wciągnikach),
  • w motoryzacji świetnie sprawdzają się jako łączenie różnego rodzaju lin samochodowych.
  • oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie wyprofilowanych połączeń

Alternatywne wykorzystanie

Szakle pozwalają skutecznie połączyć ze sobą dwie liny lub pasy. Wykorzystywane są w niemal wszystkich warunkach i stanowią niezbędne, podstawowe wyposażenie auta terenowego. Umiejscowiony na komponencie atest informuje o rozmiarze i dopuszczalnym obciążeniu. Znajdujące się w naszej ofercie szakle typu Omega są świetnym rozwiązaniem do połączenia ich z linami kinetycznymi. Zakres wytrzymałości szakli prostych i wersji Omega zarówno z zabezpieczeniem, jak i bez obejmuje obciążenia robocze od 0,1t do 150 t dostępnych od ręki. Na Państwa życzenie istnieje możliwość dostarczenia szakli o dźwigach na poziomie 1000 t.

Szakle mogą być stosowane także w życiu codziennym – w garażach, warsztatach i wszędzie tam, gdzie istnieje silna potrzeba przytrzymania i wzmocnienia liny. Nagwintowany trzpień, który jest wkręcany w korpus szakli stanowi niejako „zamek”. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie trwałości połączenia i uzyskanie bezpiecznych, w pełni stabilnych kondygnacji.

Najczęściej wykorzystywane wymiary szakli

Warto zauważyć, że rozmiar szakli zależny jest przede wszystkim od obciążenia, które ta musi utrzymać. Przykładowo szekle o wymiarach montażowych 10 x 25 mm i o średnicy sworznia M6 dedykowane są do obciążenia o wartości około 330 kilogramów. U nas sprzedawane są w kompletnych zestawach. Z kolei szakle o wymiarach montażowych 80,0 x 155,0 i średnicy sworznia M50 wytrzymują obciążenie nawet dwudziestu pięciu ton. Dzięki temu mogą one z powodzeniem zostać dopasowane do poszczególnych przedsięwzięć.

Szakla
szakla BW ver.3
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

szakla BW ver2
szakla dx ver2

Szakle z czujnikiem sworzniowym – gwarancja stabilności

Szakle z czujnikiem sworzniowym wykorzystywane są do wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przetransportowania wielkogabarytowych ładunków. Posiadają one specjalne urządzenie pomiarowe, wbudowane w klamrze. Zestaw szaklowy posiada klamrę z miernikiem, aparaturą pomiarową i opakowaniem do transportu wszystkich akcesoriów. Dzięki tej formie działania możliwe jest napięcie udźwigu dla ciężarów od 17 do 800 ton. Większość zestawów posiada bezprzewodowy system odczytu, gdzie wynik pomiaru przesyłany jest sygnałem radiowym. Wyjątek stanowią tutaj dwa zestawy – 75 i 300 tonowy, które posiadają okablowanie do aparatury odczytowej.

Produkty te powinny być wykonywane zawsze z najwyższej jakości atestowanych materiałów, które poświadczają bezpieczeństwo ich użycia i właśnie takie Państwu oferujemy. W niektórych sytuacjach wykorzystywanie szakli wiąże się z ogromnym ryzykiem, a wszystko to przez duże ciężary obciążenia, jakie musi wytrzymać. Kilkutonowy ładunek powinien być stosunkowo stabilny, aby zminimalizować szanse na groźne w skutkach wypadki. Wieloletnia wiedza i doświadczenie pozwoliły nam zrozumieć specyfikę wykorzystania szakli i stworzyć efektywne schematy, które pozwolą w pełni zoptymalizować pracę z wykorzystaniem szakli.

Dziś producenci posiadają w swojej ofercie możliwość zamówienia szekli o nietypowej specyfice, odpowiadającej potrzebom indywidualnych klientów. Warto jednak w takich sytuacjach wybierać firmy, które mogą zapewnić swoimi produktami znakomitą jakość. U nas klienci mogą liczyć nie tylko na rekomendacje wielu zadowolonych ze współpracy osób, ale również na gromadzone przez wiele lat doświadczenie, które wykorzystujemy przy każdym zleceniu. Nasza oferta jest bardzo bogata – posiada bowiem wiele rodzajów szakli – dzięki temu nasze produkty mogą uczestniczyć w licznych przedsięwzięciach naszych klientów. Cały czas poszerzamy także zakres naszych działań. Staramy się dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć zakres usług. Jednocześnie nasze komponenty stale znajdują nowe zastosowanie, co sprawia, że zakres ich wykorzystania ciągle rośnie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Pragniemy zaoferować sprzęt najwyższej jakości, który znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i życia codziennego. Naszym kontrahentom chcemy zapewnić wieloletnie, skuteczne użytkowanie szakli znajdujących się w naszej ofercie. Jednym z naszych priorytetów jest optymalizacja pracy i przyspieszenie poszczególnych procesów produkcji i tworzenia. To powód, dla którego dystrybuujemy wyłącznie sprawdzone produkty, wcześniej sprawdzając je w swoich własnych przedsięwzięciach.

Jesteśmy otwarci na sugestie, zapytania i uwagi. Czekamy na wiadomości, wysyłane za pośrednictwem formularza kontaktowego i pod numerem telefonu, znajdującym się na stronie.

Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!