Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Samozamykacze

Samozamykacze

Samozamykacze

W naszej ofercie znajdują się również samozamykacze nowoczesnej konstrukcji, które świetnie nadają się do wszelkiego rodzaju zastosowań. Umożliwiają regulację faz zamykania oraz domykania drzwi. Znajdą Państwo u nas samozamykacze przystosowane do drzwi każdego rozmiaru. Począwszy od najprostszych samozamykaczy przystosowanych do drzwi domowych oraz biurowych po silne urządzenia dla drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych.

Budynki, w których przebywamy na co dzień muszą spełniać jedną podstawową funkcję – zapewnić właściwy klimat termiczny pomieszczeń, a także zagwarantować ochronę przed wychłodzeniem i zbyt dużym zużywaniem ciepła. Rozwiązaniem sprzyjającym spełnianiu tych wymagań jest zamontowanie w drzwiach prowadzących do pomieszczeń samozamykaczy, które gwarantują sprawne zamknięcie drzwi za wchodzącą lub wychodzącą osobą, zabezpieczając tym samym przed ucieczką ciepłego powietrza z pomieszczenia i całego budynku. Drzwi, które posiadają samozamykacze dają większą gwarancją tego, że drzwi zostaną zamknięte. Ze strony zewnętrznej posiadają specjalną, nieruchomą gałkę, otwierane są natomiast za pomocą klucza, lub panelu sterującego. Ten system sprawdza się przede wszystkim w blokach mieszkalnych, gwarantując ochronę przed dostępem nieuprawnionych osób.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Samozamykacze to urządzenia mechaniczne, lub elektrotechniczne, które pozwalają zamykać drzwi po ich wcześniejszym otwarciu. Stosowane są w bramach, furtkach, lub drzwiach wewnętrznych budynków.

Funkcjonowanie sprzętu polega na wytworzeniu energii przy otwieraniu i kontrolowanym powrocie do stanu poprzedniego. Energia, która pochodzi z otwarcia kumuluje się w sprężynie, a następnie jest z niej uwalniana w momencie zamykania. Aby nie dochodziło do gwałtownego zatrzaskiwania, stosowane są amortyzatory hydrauliczne. Urządzenie ponadto posiada funkcję tłumienia otwierania drzwi, która zabezpiecza przed samoczynnym ich otwarciem. Tym samym brama jest bezpieczna.

Samozamykacz Brano

 

Jak to działa?

Mechanizm podzielony jest na dwie fazy:

 • Faza pierwsza – działa w zakresie od 180 stopni do 15 stopni. Drzwi z początku zamykają się bardzo szybko, a pod koniec wyhamowują.
 • Faza druga – od 15 stopni do 0 stopni. Nazywana jest domknięcie, bo to tutaj następuje ostateczny zacisk przy minimalnej prędkości.

Mogą być one instalowane w ościeżnicy, podłodze, skrzydle drzwiowym lub na ramie przy zawiasach. Podstawową rolą samozamykaczy może być zabezpieczenie przed ucieczką ciepła z pomieszczenia lub ochrona przed intruzami. Stosowane są najczęściej na osiedlach – zabezpieczają czas, w którym mieszkańcy transportują coś np. z samochodu do domu.

Dlaczego warto zainstalować samozamykacz?

Dużą zaletą samozamykaczy jest ich trwałość. Wykonane z wysokiej jakości elementów pozwalają na wieloletnią i bezawaryjną pracę. Samozamykacz może być uznawany za trwały zasobnik energii, posiadający wysoką wydajność, posiadający hydrauliczne tłumienie. Najnowsze samozamykacze dostosowane są nawet do 400 000 cykli zamykania. Poza elementami stricte funkcjonalnymi, samozamykacz może być także wykorzystywany jako element dekoracyjny, wzbogacający wnętrze. Estetyka jest kluczowa w przypadku samozamykaczy nawierzchniowych, które montowane są na skrzydła lub ościeżnicę.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

INSTRUKCJA DOBORU ODPOWIEDNIEGO SAMOZAMYKACZA DO DRZWI BRANO

I. Podstawowe informacje:

 1. Państwa drzwi mogą być w wykonaniu lewe albo prawe. Jak je rozpoznać?
  Lewe drzwi (L) otwierają się do patrzącego, a zamocowanie drzwi (zawiasy) widać po lewej stronie.
  Prawe drzwi (P) otwierają się do patrzącego, ale zawiasy są po prawej stronie.
 2. Wszystkie samozamykacze BRANO można wykorzystać do obu wykonań. Instrukcja montażu opisuje proste manipulacje umożliwiające montaż na lewych i prawych drzwiach. Instrukcja jest załączona do każdego samozamykacza.
 3. W przypadku braku miejsca w kierunku otwierania drzwi, samozamykacz można zamontować „do góry nogami“. Wszystkie funkcje samozamykacza zostają zachowane. (Uwaga: nie dotyczy typu R12, R12A)
 4. Przy montażu na drzwiach wyjściowych zalecamy, jeżeli jest to możliwe, montaż z wewnętrznej strony drzwi. Przyczyną są wpływy atmosferyczne, zmiany temperatury, możliwość kradzieży, …

II. Wybór odpowiedniego typu samozamykacza:

 1. Typ samozamykacza ustalamy na podstawie wyglądu samego samozamykacza, wyglądu drzwi, koloru drzwi, możliwości zamocowania.
 2. Zalecamy poszczególne typy z poniższej tabeli:

III. Dobór odpowiedniej wielkości samozamykacza

 1. Jeżeli znamy ciężar drzwi wybieramy samozamykacz zgodnie z następującą tabelą.
 2. Jeżeli nie znamy ciężaru drzwi, możemy go ustalić orientacyjnie na podstawie szerokości drzwi. Ponownie korzystamy z tabelki. Wartości dotyczą klasycznych drzwi (drzwi drewniane za zwykłą szybą, nie w wykonaniu przeciwpożarowym). W tym przypadku zalecamy zastosować samozamykacz o 1 stopień większy.
Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!