Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Pasy transportowe

Pasy transportowe

Pasy transportowe

Pasy transportowe to najbezpieczniejszy i jednocześnie najpopularniejszy sposób zabezpieczania ładunków podczas transportu. Wykonane są z taśm poliestrowych o wysokich właściwościach wytrzymałościowych. W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje pasów, które można wykorzystywać do wszelkich ładunków o zróżnicowanej masie. Mamy świadomość jak zróżnicowane są obecnie gabaryty przeznaczone do transportu. Jesteśmy elastyczni i posiadamy bardzo wiele produktów w swojej ofercie, dzięki czemu możemy indywidualnie dopasować rozmiar do potrzeb kontrahenta. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w branży, dlatego możemy zapewnić, że kupują u nas Państwo produkty najwyższej jakości, dzięki którym Wasz ładunek dotrze do celu w nienaruszonym stanie. Naszym sztandarowym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa transportu. To powód dla którego zawsze sprawdzamy znajdujące się w naszej ofercie produkty – wyłączając ryzyka zdarzeń losowych poprzez regularny serwis.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Pas transportowy to pewnik bezpieczeństwa

Wszystkie pasy dostępne na rynku powinny mieć odpowiedni atest i certyfikaty, które będą potwierdzeniem ich jakości. Taki dokument daje również pewność, że pasy przed trafieniem na sklepową półkę zostały odpowiednio przetestowane w różnych warunkach, co powinno mieć niebagatelne znaczenie szczególnie dla przedsiębiorców dbających o renomę swojej firmy.

Z czego złożony jest pas bezpieczeństwa?

Pas transportowy składa się z dwóch podstawowych elementów:

 • części krótkiej – mechanizm z krótkim pasem zakończony hakiem (nazywany zazwyczaj napinaczem)
 • części długiej – taśma zakończona hakiem (element zaczepowy)

Mechanizm napinacza wyposażony jest w dźwignie i grzechotkę, na którą składa się korba, zęby i elementy zwalniające.

Jak korzystać z pasa transportowego?

 1. Długą część pasa tzw. taśmę należy przełożyć nad ładunkiem, a hak krótkiej części powinniśmy zaczepić o ramę lub zaczep, aby następnie naciągnąć taśmę z drugiej strony, aby pas leżał równo i nie był poskręcany.
 2. Hak krótkiej części pasa zaczepiamy o zaczep lub ramę.
 3. Końcówka taśmy powinna zostać wprowadzona od spodu w szczelinę bębna napinacza do tzw. części krótkiej. Taśmę należy wybrać do uzyskania oporu.
 4. Taśma nawijana jest na bęben za pomocą rączki napinacza, przytrzymując ręką pas, który znajduje się poniżej mechanizmu. Bęben powinien w tym miejscu posiadać co najmniej 1,5 zwoju i maksymalnie 3 zwoje taśmy.
 5. Jeśli taśma została prawidłowo napięta to napinacz należy zamknąć, a luźny pas schować, aby nie przeszkadzał.
 6. W celu rozluźnienia taśmy pociągamy zapadkę w kierunku rączki i otwieramy ramię do 180 stopni.
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

W jakich branżach znajdują zastosowanie pasy transportowe?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wykorzystanie pasów transportowych. Z racji ich zastosowania z całą pewnością stanowią nieodzowny element zabezpieczania ładunków w firmach spedycyjnych. Równie często można je jednak spotkać również w budownictwie, gdzie przewożone są ciężkie maszyny przemysłowe. Nie powinno ich zabraknąć w zakładach produkcyjnych a także warsztatach samochodowych.

Zróżnicowana oferta pasy transportowe pozwala dostosować konkretny model do własnych, indywidualnych potrzeb. To ważne, jeśli weźmie się pod uwagę, że ładunki mają często zróżnicowaną masę oraz gabaryty. Pasy transportowe są alternatywą dla ciężkich i często zbyt kosztownych odciągów łańcuchowych. Nie mają żadnych ograniczeń jeśli chodzi o warunki pracy. Dobrze radzą sobie w wysokich temperaturach oraz kwaśnym środowisku.

O czym należy pamiętać przy eksploatacji?

 • Pasy transportowy nie mogą być wykorzystywane do podnoszenia ładunku. Informacja o tym znajduje się zazwyczaj na etykiecie. Pasy transportowe służą wyłącznie do mocowania ładunku. Do jego przenoszenia stosuje się zawiesia, które są w stanie wytrzymywać znacznie większe napięcia.
 • Przed rozpoczęciem użytkowania pasa warto sprawdzić czy nie jest on poplątany. Pasy uszkodzone są niezdatne do użytku.
 • Należy zawsze sprawdzać etykietę pasa i korzystać wyłącznie z tych, które posiadają jasne informacje. Nieczytelna etykieta może prowadzić do błędnej identyfikacji wytrzymałości pasa.
 • Pasy należy napinać ręcznie. Jeśli skorzystamy z przedłużek to zadziałamy na napinacz większą siłą, a to może prowadzić do jego zniszczenia.
 • Powinniśmy zawsze wykorzystywać narzędzia ochrony pasów – rękawy ochronne i narożniki. Pasy trzeba chronić przede wszystkim w miejscu kontaktu z ostrymi krawędziami. Należy pamiętać, że napięty pas zawsze pracuje w trakcie transportu.
 • Trzeba pamiętać o tym, aby nie umieszczać napinacza na krawędzi ładunku.
 • Dbać o to, aby taśma nie była poskręcana lub przygnieciona.

Sprawdź produkty powiązane z pasami transportowymi


Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!