Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Pasy mocujące

Pasy mocujące

Pasy mocujące

Pasy mocujące stanowią nieodłączny element wyposażenia w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki nim możliwe jest mocowanie wielkogabarytowych ładunków w bezpiecznych warunkach. W naszej ofercie znajdą Państwo pasy, które idealnie sprawdzą się w każdym środowisku oraz przy rozmaitych warunkach pracy. Jesteśmy specjalistami, którzy z dużą starannością sprawdzają każdy produkt, zanim ten trafi na sklepową półkę. Najważniejszym dowodem na to są liczne atesty i certyfikaty potwierdzające, że pasy są bezpieczne i bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Zależy nam na zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nasze produkty spełniają bowiem bardzo ważną funkcję – mają zabezpieczać ładunki. Dzięki świadomości tego możemy odpowiednio przygotować je do tych wymagających czynności, dbając o aktualizacje niezbędnych certyfikatów i atestów.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Pasy mocujące, czyli bezpieczna alternatywa dla odciągów łańcuchowych

Przeznaczone do mocowania ładunków pasy, to obok klasycznych odciągów łańcuchowych najpopularniejszy sposób pozwalający na bezpieczny transport produktów nawet o dużych gabarytach. Co dokładnie można nimi jednak zabezpieczać

  • Lekkie ładunki na przyczepach samochodowych – w takich sytuacjach wystarczą pasy mocujące o niewielkiej wadze i sile obciążenia.
  • Ciężkie ładunki na samochodach ciężarowych – w niektórych sytuacjach wymaga się, aby ładunki przewożone drogą lądową były odpowiednio ustabilizowane, nawet jeśli chroni je plandeka, czy blacha. Można tego dokonać używając pasów oraz dodatkowego osprzętu mocującego.
  • Maszyny przemysłowe – poszczególne modele pasów mocujących mogą pracować nawet pod obciążeniem kilkunastu ton, dlatego też świetnie nadają się do stabilizowania i zabezpieczania ciężkich maszyn przemysłowych stosowanych na przykład w pracach drogowych lub w budownictwie.

Pasy mocujące wykazują dużą odporność na zerwania. Charakteryzują się prostotą użytkowania. Są natomiast mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż odciągi łańcuchowe. Można wykorzystywać je niemalże we wszystkich warunkach, w tym również w środowisku kwaśnym, gdzie odciągi łańcuchowe mogłyby być narażone na atak korozji.

 

Pas mocujący 2
Pas mocujący pomarańczowy

Rodzaje pasów do mocowania ładunków

Pasy ściągające jednoczęściowe – nie posiadają haków, dlatego ich mocowanie nie wymaga żadnego punktu mocowania ani uchwytu. Pasy jednoczęściowe działają praktycznie tak, jak pasek od spodni. Ładunek jest opasany, a następnie spinany razem. Pasy wykorzystywane są najczęściej do zwarcia ładunku razem, a także do mocowania różnych elementów do konstrukcji mocowanej np. na przyczepce.

Pasy transportowe z napinaczem dwuczęściowe – są to najpopularniejsze pasy na rynku. Występują w czterech szerokościach – 25, 35, 50 i 75 mm. Stosowane są praktycznie przy każdym rodzaju ładunku. Wystarczy, że posiadają dwa punkty zaczepienia dla haków. Modele te stosowane są min. do zabezpieczenia drobnych ładunków, znajdujących się na przyczepce, mocowania okien i elementów drewnianych w branży stolarskiej, a także do spinania palet na tirze i ciężkich maszyn na lawetach.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Pas mocujący

Kluczowa kwestia – wytrzymałość pasów

Pasy przeznaczone do mocowania ładunków występują w różnych konfiguracjach i posiadają różne rodzaje wytrzymałości. W zależności od potrzeb, wyróżniamy pasy do lawety o wytrzymałości 3,2 tony, 4 ton i 5 ton – wszystkie posiadające szerokość 50mm. Wytrzymałość taśmy jest ściśle uzależniona od jej szerokości i grubości. Pasy lawetowe wykonane zostały z taśm o tej samej szerokości, ale innej grubości – dzięki czemu są bardziej wytrzymałe.

 

Rodzaje haków i rodzaje napinacza – zwróć uwagę

W kontekście wyboru pasów mocujących należy wziąć pod uwagę jeszcze dwie ważne kwestie – rodzaje haków i rodzaje napinaczy. Przed zakupem pasa warto upewnić się czy będzie on pasował do punktów mocowania, które aktualnie posiada platforma i czy profile boczne lawety będą współgrać z pasem.
Ponadto należy wziąć pod uwagę rodzaj napinacza. Napinacze posiadające plastikową rączkę są słabe i rozpadają się w rękach. Parametr STF dla pasa 50 mm nie powinien być mniejszy niż 400 daN, a w przypadku pasa 35 mm nie mniejszy niż 234 daN. Napinacze pasów do lawety o niższych parametrach mogą zbyt słabo napinać taśmy i nie zabezpieczać jej w odpowiedni sposób.

Postaw na wiedzę profesjonalistów

Jesteśmy obecni w branży od kilkunastu lat. Współpracowaliśmy z wieloma kontrahentami, firmami i instytucjami. Na bazie tych doświadczeń możemy doradzić wybór odpowiednich pasów mocujących, spośród szerokiej gamy naszych produktów. Parametry techniczne wszystkich dostępnych pasów mocujących są zgodne z europejską normą EN 12195-2, pod kątem której zostały dokładnie sprawdzone i przetestowane. Gwarantujemy najwyższą jakość i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego lub do naszej siedziby w Bielsku-Białej.

Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!