Najlepsze ceny,
dostępność od ręki!

 516 087 503

--- telefon kontaktowy ---

Osprzęt kotwiczny

Osprzęt kotwiczny wykorzystywany jest do utrzymania statku w pozycji nieruchomej, kiedy ten znajduje się na przykład w porcie. W naszej ofercie klienci znaleźć mogą niezwykle zróżnicowany osprzęt techniczny, do którego zaliczają się między innymi:

  • ogniwa łączące
  • łańcuchy kotwiczne
  • łańcuchy kotwiczne bez rozpórki
  • krętliki
  • ogniwa łączące typu Kenter
  • ogniwo łączące typu Pear Kenter
  • i wiele, wiele innych.

Bezpieczeństwo gwarancji i jakości

Wszystkie komponenty wchodzące w skład osprzętu technicznego produkowane są z najwyższej jakości materiałów, które odporne są na działanie wszelkich warunków, mogących uszkodzić ich strukturę, powierzchnię czy wytrzymałość. Dbamy o każdy detal i dokładnie testujemy wszystkie produkty zanim trafią do sprzedaży.

Co należy wiedzieć?

W obrębie produktów zaliczających się do osprzętu kotwicznego można znaleźć kilkanaście zróżnicowanych rodzajów i modeli. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy więc skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w wyborze najlepszej propozycji dla konkretnych potrzeb. Osprzęt jest pokryty wysokiej jakości tworzywem, który zapewnia mu pełne bezpieczeństwo przy pracy. Utrzymanie tak dużych elementów jak statki, zwłaszcza w takich środowiskach jak woda, jest bardzo trudne. Dla bezpieczeństwa zawsze należy więc wykorzystywać taki osprzęt, który będzie mógł zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Odporność na czynniki zewnętrzne i stabilność w trakcie działania powinny charakteryzować wszystkie elementy osprzętu kotwicznego. Kiedy statek cumuje na morzu trzeba pamiętać o wysokim stopniu zasolenia wody. Potrafi to wyrządzić bardzo duże szkody, dlatego w miarę możliwości należy się przed tym zabezpieczyć. Złej jakości produkty mocujące mogą ulec zniszczeniu i zupełnemu rozpadowi, czego efekty często są dla właściciela statku tragiczne w skutkach.

Łańcuch kotwiczny

Budowa i wykorzystanie

Łańcuch kotwiczny to jeden z podstawowych osprzętów służących do kotwiczenia statków w miejscu postoju. To właśnie do nich przymocowana jest kotwica, dlatego też ich jakość nie powinna pozostawiać żadnych życzeń. Struktura łańcucha składa się z poszczególnych ogniw, które są ze sobą sztywno połączone. To zapewnia trwałość i wytrzymałość, nawet przy pracy w trudnych warunkach, pod dużym obciążeniem i przy maksymalnym naprężeniu. W naszej ofercie znaleźć można produkty z najwyższej półki jakościowej. Dbamy o każdy detal oraz o precyzję wykonania, aby każdy mógł poczuć się bezpiecznie cumując swój statek w miejsce postoju, czyli na przykład w porcie.

Ograniczenia łańcuchów

Jako jeden z głównych komponentów osprzętu kotwicznego, łańcuchy kotwiczne mogą wykazywać pewne ograniczenia w zastosowaniu. Do najważniejszych zalicza się ciężar obciążenia oraz warunki, w których ma być użytkowany. Z racji faktu, że najczęściej sięgają po nie duże obiekty pływające, zwykle można się z nimi spotykać przede wszystkim w środowiskach morskich, czyli mocno zasolonych. To sprawia, że niskiej jakości komponenty mogą szybko ulegać rozpadowi i zniszczeniu w wyniku działania korozji. Właśnie dlatego powinny być pokryte specjalną substancją, która je przed tym zabezpieczy.

Orientacyjna masa łańcucha

W naszym sklepie każdy łańcuch kotwiczny charakteryzuje się inną masą, co ma niezwykle istotny wpływ na to, do jakich statków można je stosować. Aby obliczyć optymalną wagę i wytrzymałość łańcucha należy skorzystać ze specjalnego wzoru matematycznego. Korzystając z naszej oferty możecie liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanego pracownika, który pomoże Wam w podjęciu najlepszej decyzji. Zadecyduje ona nie tylko o bezpieczeństwie statku, ale również o żywotności samego łańcucha.

Szakle

Najlepsze na rynku szakle do wszechstronnego zastosowania

Szakle to specjalnie wyprofilowane, metalowe uchwyty, które kształtem przypominają literę „U” lub „Ω”. Tworzą zamknięty obwód, który otwierany i zamykany jest za pomocą śruby. W niektórych modelach stosuje się również sprężynowe zapadki.

 

Zastosowanie szakli

Szakle znajdują swoje zastosowanie w wielu, różnych dziedzinach:

  • łączą liny z żaglami – czyli wykorzystuje się je w żeglarstwie,
  • często wykorzystywane są również w szeroko rozumianym budownictwie, gdzie potrzebne jest dodatkowe napięcie lin (na przykład przy wyciągarkach i wciągnikach),
  • w motoryzacji świetnie sprawdzają się jako łączenie różnego rodzaju lin samochodowych.

Najczęściej wykorzystywane wymiary szakli

Warto zauważyć, że rozmiar szakli zależny jest przede wszystkim od obciążenia, które ta musi utrzymać. Przykładowo szekle o wymiarach montażowych 8,0 x 16, 0 mm i o średnicy sworznia M4 dedykowane są do obciążenia o wartości około 50 kilogramów. U nas sprzedawane są w kompletnych zestawach. Z kolei szakle o wymiarach montażowych 80,0 x 155,0 i średnicy sworznia M45 wytrzymują obciążenie nawet siedmiu ton.

Produkty te powinny być wykonywane zawsze z najwyższej jakości atestowanych materiałów, które poświadczają bezpieczeństwo ich użyci i właśnie takie Państwu oferujemy. W niektórych sytuacjach wykorzystywanie szakli wiąże się z ogromnym ryzykiem, a wszystko to przez duże ciężary obciążenia, jakie musi wytrzymać. Kilkutonowy ładunek powinien być stosunkowo stabilny, aby minimalizować szanse na groźne w skutkach wypadki.

Dziś producenci posiadają w swojej ofercie możliwość zamówienia szekli o nietypowej specyfice, odpowiadającej potrzebom indywidualnych klientów. Warto jednak w takich sytuacjach wybierać firmy, które mogą zapewnić swoimi produktami znakomitą jakość. U nas klienci mogą liczyć nie tylko na rekomendacje wielu, zadowolonych ze współpracy osób, ale również na gromadzone przez wiele lat doświadczenie, które wykorzystujemy przy każdym zleceniu.

Formularz kontaktowy Produkty / Osprzęt kotwiczy, łańcuch kotwiczny oraz szakle
Współpracujemy z firmami
Komstal logo
Pewag logo
Brano logo
Codipro logo