Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Osprzęt kotwiczny

Osprzęt kotwiczny

Osprzęt kotwiczny

Urządzenia kotwiczne to wszelkiego rodzaju środki techniczne, które służą do zakotwiczenia, czyli utrzymania statku w miejscu w czasie postoju na redzie lub, do utrzymania go w ryzach na otwartym morzu, lub odkotwiczenia, czyli zejścia z kotwicy. Stanowią one kluczowe elementy wyposażenia okrętowego. W ich skład wchodzą elementy takie jak kotwica, chwyty łańcuchowe, komora łańcuchowa, winda kotwiczna, kluza kotwiczna czy bojka kotwiczna z bojrepem. W skład urządzeń kotwicznych wchodzi osprzęt kotwiczny, który znajduje się w naszej ofercie od wielu lat. Jesteśmy czołowym dystrybutorem sprzętu, który przeznaczony jest do efektywnego manewrowania statkiem i lokowania go w konkretnym miejscu.

Osprzęt kotwiczny wykorzystywany jest do utrzymania statku w pozycji nieruchomej, kiedy ten znajduje się na przykład w porcie. Stanowi podstawowy element gwarantujący stabilizacje i możliwość utrzymania statku w pożądanej pozycji. Jakość sprzętu w dużej mierze determinuje efektywność działań. Dlatego warto zdać się na profesjonalny osprzęt, najwyższej jakości, który zapewni bezpieczeństwo.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Do osprzętu kotwicznego zaliczamy wszystkie przedmioty, które pozwalają tymczasowo lub na stałe zamocować elementy konstrukcyjne przy urządzeniach pokładowych. Należą do nich również określone części takielunku okrętowego.

W naszej ofercie klienci znaleźć mogą niezwykle zróżnicowany osprzęt techniczny, do którego zaliczają się między innymi:

  • Ogniwa łączące – element, który łączy łańcuch i krętlik. Dostępny w dwóch klasach materiału – U2 i U3. Rozmiar ogniwa dostosowany jest do rozmiaru łańcucha. Cały element pokryty jest warstwą bitumy w standardzie.
  • Szakle – mogą być stosowane w wielu różnych dziedzinach jako element łączący podczas podnoszenia ładunków. Mogą być stosowane także jako punkt zaczepowy do podnoszenia maszyn.
  • Łańcuchy kotwiczne – jeden z podstawowych elementów osprzętu. Składa się z ogniw, które są ze sobą połączone, zapewniając trwałość i wytrzymałość w działaniu. W naszej ofercie dostępnych jest wiele modeli – przeznaczonych do ciężkich, jak i lżejszych zadań.
  • Łańcuchy kotwiczne bez rozpórki
  • Krętliki – elementy umieszczone pomiędzy łańcuchem, a kotwicą, które pokryte są warstwą bitumy. Ich rozmiar dopasowany jest do rozmiaru łańcucha. Dostępny jest w dwóch rozmiarach – U2 i U3.
  • Ogniwa łączące typu Kenter
  • Ogniwo łączące typu Pear Kenter – umiejscowione zazwyczaj pomiędzy łańcuchem, a szaklą kotwiczną. Ich rozmiar określany jest rozmiarem łańcucha. Pokryty warstwą bitumy w standardzie.
  • i wiele, wiele innych.

Bezpieczeństwo gwarancji i jakości

Wszystkie komponenty wchodzące w skład osprzętu technicznego produkowane są z najwyższej jakości materiałów, które odporne są na działanie wszelkich warunków, mogących uszkodzić ich strukturę, powierzchnię czy wytrzymałość. Dbamy o każdy detal i dokładnie testujemy wszystkie produkty zanim trafią do sprzedaży. Wybieramy wyłącznie sprawdzone rozwiązania spośród wielu dostępnych na rynku. Działamy w oparciu o swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Dlatego możemy zaoferować najlepsze na rynku komponenty i sprawdzone rozwiązania.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Co należy wiedzieć?

W obrębie produktów zaliczających się do osprzętu kotwicznego można znaleźć kilkanaście zróżnicowanych rodzajów i modeli. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy więc skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w wyborze najlepszej propozycji dla konkretnych potrzeb. Osprzęt jest pokryty wysokiej jakości tworzywem, który zapewnia mu pełne bezpieczeństwo przy pracy. Utrzymanie tak dużych elementów jak statki, zwłaszcza w takich środowiskach jak woda, jest bardzo trudne. Dla bezpieczeństwa zawsze należy więc wykorzystywać taki osprzęt, który będzie mógł zapewnić pełne bezpieczeństwo.
Odporność na czynniki zewnętrzne i stabilność w trakcie działania powinny charakteryzować wszystkie elementy osprzętu kotwicznego. Kiedy statek cumuje na morzu trzeba pamiętać o wysokim stopniu zasolenia wody. Potrafi to wyrządzić bardzo duże szkody, dlatego w miarę możliwości należy się przed tym zabezpieczyć. Złej jakości produkty mocujące mogą ulec zniszczeniu i zupełnemu rozpadowi, czego efekty często są dla właściciela statku tragiczne w skutkach.

Zaufaj nam!

Jesteśmy obecni na rynku osprzętu kotwicznego od wielu lat. Z powodzeniem zaopatrujemy pionierów tej branży w szakle, łańcuchy kotwiczne, ogniwa łączące, krętliki i łańcuchy kotwiczne bez rozpórki. Dzięki współpracy z naszymi kontrahentami mogliśmy poznać środowisko od środka i zrozumieć jego potrzeby. Tym samym dzisiaj możemy zagwarantować najwyższą jakość produktów, dostosowaną do Państwa oczekiwań. Spośród całej gamy sprzętu wybierzemy odpowiedni do konkretnych działań, uzyskując pełną optymalizację pracy i osiągając najlepsze rezultaty. Zaufaj nam – skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub odwiedź nas w naszej siebie w Bielsku-Białej.

Sprawdź produkty powiązane z osprzętem kotwicznym


Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!