Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Liny

Liny

liny

Liny stosowane są w wielu branżach gospodarki. Wykorzystują je zarówno przedsiębiorcy budowlani, jak i zakłady przemysłowe. Dzięki nim możliwe jest płynne przeprowadzanie poszczególnych procesów, które pozwalają zoptymalizować prace w wielu gałęziach przemysłu. Aby tego dokonać, konieczne jest dostosowanie rodzaju liny do konkretnego przedsięwzięcia. W każdym przypadku jednak do prawidłowej pracy potrzebny jest jej inny rodzaj, dlatego też w naszym asortymencie znajdą Państwo wszystko to, czego potrzebujecie. Dbamy o każdy detal, abyście mogli być pewni, że priorytetem naszej działalności jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty odznaczały się najwyższą możliwą jakością. Zazwyczaj sami korzystamy z oferowanych przez nas produktów. Tak to wygląda również w przypadku lin, które posiadają szeroki zakres zastosowania.

W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprzęt sprawdzonych, światowych producentów, dla których cenne są przede wszystkim dwie rzeczy – solidność i jakość. Chcemy zapewnić naszym klientom najwyższą jakość, dlatego przed wprowadzeniem do obiegu lin, w pierwszej kolejności wykorzystujemy je w swoich przedsięwzięciach, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa i rzetelne podejście do tematu.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Czym są liny?

Liny to elastyczne cięgna, które pozwalają przenosić siły rozciągające. Zdarzają się przypadki, gdy liny odpowiadają za przenoszenie sił poprzecznych min. prowadnic w górniczych wyciągach szybowych. Ich podstawowymi elementami są skręcone śrubowo druty lub żyły ze skręconych wcześniej drutów. Wszystkie modele lin zostały wykonane ze skręconych wcześniej żył. Zazwyczaj wewnątrz liny znajduje się rdzeń. Lina może być z powodzeniem splatana lub zszywania – także z żyły lub linisk. Lina wówczas połączona jest końcami poprzez odpowiednie jej splecenie. Tworzy wtedy linę bez końca, która znajduje swoje zastosowanie min. w transporcie linowym.

Najpopularniejsze rodzaje liny:

  • Liny stalowe – liny ogólnego przeznaczenia, stosowane także w produkcji zawiesi.
  • Liny nierdzewne – często wykorzystywane w przemyśle jachtowym, chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym i sportach wodnych
  • Liny dźwigowe – najczęściej znajdują swoje zastosowanie w wciągarkach budowlanych, windach towarowych oraz osobowych. Charakteryzuje je wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych i zerwanie.
  • Liny specjalistyczne – te z kolei wykorzystywane są według indywidualnych potrzeb klientów w najróżniejszych dziedzinach życia.
liny
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Najczęściej wykorzystywane? Liny stalowe!

Liny stalowe znajdują swoje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Są one powszechnie dostępne w urządzeniach przemysłowych, takich jak wciągarki, a także najróżniejsze urządzeniach transportowych min. napędach przenośników i wyciągach. Liny, które wykorzystywane są do przymocowania ciężarów w czasie ich przenoszenia to liny holownicze, które znajdują swoje zastosowanie także w napędach różnych urządzeń przemysłowych, takich jak palownice.

Trwałość lin stalowych określana jest przede wszystkim przez warunki pracy, w których są one wykorzystywane. Zależne są przede wszystkim od jakości drutów i technologii wykorzystywanej w jej produkcji. Przed doborem konstrukcji i wytrzymałości liny warto pamiętać, że każde urządzenie posiada optymalną linę, która charakteryzuje się nie tylko wyższą trwałością eksploatacyjną, ale także większym bezpieczeństwem pracy. W trakcie procesu eksploatacji lina stalowa narażona jest zarówno na przeciążenia, jak i negatywne oddziaływanie ze strony mechanizmów, na których pracuje i czynników atmosferycznych.

liny
Zadzwoń teraz!