Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Liny specjalistyczne

Liny specjalistyczne

liny specjalistyczne

Liny specjalistyczne znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Obecnie wykorzystywane są między innymi w branży przemysłowej i budowlanej, gdzie stanowią podstawę efektywnego działania w polskim przemyśle coraz szersze zastosowanie. Solidna konstrukcja, dbałość o detale i wysokiej jakości komponenty sprawiły, że udało uzyskać się idealne produkty, dopasowane do poszczególnych działań. W naszej ofercie również nie mogło ich zabraknąć. Stawiamy bowiem w swojej pracy na najnowsze technologie i chcemy wykorzystywać najwyższej jakości sprzętu. Dlatego podstawę naszego asortymentu stanowią między innymi liny specjalistyczne:

  • do dźwigów
  • do wind osobowych i towarowych
  • kowarkowane dla leśnictwa
  • morskie
  • do wyciągów narciarskich

Szeroki zakres zastosowania sprawia, że zgłaszają się do nas klienci z różnych branż, którzy dzięki zastosowaniu tych komponentów mogą maksymalnie zoptymalizować pracę i uzyskać pożądane rezultaty. Jesteśmy otwarci na nowe realizacje – zawsze służymy radą i doświadczeniem w kontekście wyboru odpowiedniego sprzętu.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Geneza lin specjalistycznych

Liny specjalistyczne są rezultatem badań nad optymalnym dobraniem parametrów lin i wprowadzeniem zmian do standardowych konstrukcji, w celu uzyskania wysokiej wytrzymałości i jak najdłuższej żywotności lin. Proces ten odbywał się na wielu etapach. W pierwszej kolejności wykonywane są badania nad pracami projektowymi, a następnie uzyskiwanie informacje o zmianach i pracach projektowych. Dzięki zebraniu odpowiedniej ilości danych możliwy jest ciągły rozwój i ciągłe podnoszenie poprzeczki.

Najpopularniejsze konstrukcje lin specjalistycznych są odporne na rotacje – w pełni nieodkrętne wielosplotkowo. Stosowane są zazwyczaj jako liny nośne, przeznaczone do ogólnego przeznaczenia. Splotki zewnętrznej warstw i wewnętrznych warstw lin skręcone są w przeciwnych kierunkach, aby momenty obrotowe siły równoważyły się. Pełna nieodkrętność lin możliwa jest wyłącznie w momencie, w którym przekrój metaliczny splotek zewnętrznych i wewnętrznych jest identyczny, jak w przypadku splotek równomiernie obciążonych.

Lin specjalistyczne ze względu na swoją budowę wielosplotkową są niezwykle elastyczne. Posiadają świetne osiągi robocze, przy zachowaniu wydłużonej żywotności. Wykorzystanie rdzeni stalowych pozwala zachować wysoką odporność na zgniatanie, przy zastosowaniu jednocześnie wysokich parametrów wytrzymałościowych i zmęczeniowych. Konstrukcja lin tego typu zalecana jest przede wszystkim do urządzeń dźwignicowych, które w układzie jednej liny nośnej podnoszą ładunki w dużym zakresie. Zaliczymy do nich między innymi żurawie budowlane samojezdne lub wieżowe.

Wszystkie tworzone są w oparciu o najnowsze mechanizmy technologiczne, które pozwalają na uzyskanie maksymalnie bezpiecznych w użytkowaniu produktów. Nasze liny specjalistyczne projektowane są w sposób indywidualnie dedykowany poszczególnym sposobom wykorzystania. Doceniana przez nas stal doskonale spełnia swoje zadanie.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Wykorzystanie

Dźwigi

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże niebezpieczeństwo może powodować niewłaściwie użytkowany i wyposażony dźwig. Stosując liny specjalistyczne, można być pewnym, że ryzyko jest w maksymalny sposób zminimalizowane. Bez żadnych problemów poradzą sobie z kilkuset kilogramowymi obciążeniami. Można stosować je także do wymagających żurawi dźwigowych.

Do wind osobowych i towarowych

Wszędzie tam, gdzie mowa o ludzkim bezpieczeństwie, trzeba stawiać na najwyższe jakościowo rozwiązania. Nasze stalowe liny radzą sobie z dużym obciążeniem, ponieważ tworzone są właśnie z myślą o ludzkim bezpieczeństwie. Świetnie sprawdzają się oczywiście również w przypadku transportowania towarów, w tym także ciężkich materiałów budowlanych, których uszkodzenie nie tylko rodzi zagrożenie, ale również naraża firmę na duże straty finansowe.

Podobnie wygląda sytuacja jeśli w grę wchodzą specjalistyczne liny naftowe (użytkowane wszędzie tam, gdzie trwają prace wydobywcze), czy do wyciągów narciarskich. Wysokiej jakości stal lub opcjonalnie włókna są gwarancją zadowolenia dla najbardziej wymagających klientów.

Konserwacja lin dźwigowych

Zgodnie z tym, co stanowi norma, druty użyte do wykonania lin pokryte smarem, a główny rdzeń lin jest nim odpowiednio nasycony.Ponieważ odstęp czasu pomiędzy produkcją a instalacją może by bardzo duży, dlatego zaleca się smarowanie lin bezpośrednio po zamontowaniu.

Liny dźwigowe nie powinny być montowane bez smarowania. Liny muszą być smarowane przynajmniej raz w roku. Częstotliwość smarowania lin zależy także od natężenia ruchu dźwigu. Środek smarny należy nanosi w odpowiedniej ilości. Nie powinien on jednak cieknąć, ani kąpać podczas ruchu liny. Przy zbyt silnym
nasmarowaniu nie można zagwarantować prawidłowego tarcia pomiędzy liną wału napędowego. Dobrą praktyką jest, aby do smarowania używać raczej mniejszych ilości smaru, a za to proces konserwacji prowadzi częściej.
Natomiast liny nienasmarowane, mogą przyczyni si do znacznego skrócenia żywotności wałów napędowych i ich samych.

Dla otrzymania optymalnej żywotności lin, zalecane jest racjonalne ich dosmarowywanie, oprócz innych wymaganych przepisami czynności konserwacyjnych.

Nasza oferta

W swojej ofercie posiadamy bardzo wiele modeli lin specjalistycznych. Znajdują one swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Chętnie doradzimy wybór odpowiednich lin do konkretnego projektu i rodzaju wykonywanej pracy. Służymy wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!