Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Łańcuchy

Łańcuchy

Łańcuchy

Łańcuchy są cięgnami składającymi się z kilku elementów o podobnych do siebie ogniwach, złączonych ze sobą w spójną całość, które posiadają możliwość zmiany kształtu. Znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu ciężkiego – w górnictwie, hutnictwie, kopalnictwie, a także w motoryzacji i na halach produkcyjnych. Stanowią stabilne i solidny komponent do transportu i przenoszenia innych elementów. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, ze względu na budowę ze stali nierdzewnej. Wytrzymują duże obciążenia, przez co można wraz z nimi wykorzystywać wielkogabarytowe ładunki. Pozwalają na różne manipulacji w konfiguracji konstrukcji i uzyskiwanie dzięki temu optymalnych rozwiązań dla danego przedsięwzięcia.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Ogólna charakterystyka łańcuchów

Klasyczny łańcuch jest cięgnem, które składa się z kilku podobnych do siebie ogniw, połączonych ze sobą w ścisłą całość, które pozwalają jednocześnie przenosić i transportować duże kształty. Na rynku wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje łańcuchów. Są to łańcuchy pierścieniowe, łańcuchy drabinkowe i łańcuchy płytkowe. Łańcuchy drabinkowe stosowane są jako cięgna w przekładniach łańcuchowych, niezależnie od odmiany (rolkowa, tulejkowa czy sworzeniowa). Łańcuchy płytkowe stosowane są jako cięgna nośne w konstrukcjach wózków jezdniowych. Ich szczególną odmianą jest łańcuch tnący, przede wszystkim część wykonawcza pilarki łańcuchowej elektrycznej lub spalinowej. Łańcuchy pierścieniowe są rzadziej spotykanymi przekładniami łańcuchowymi, które stosowane są w zawiesiach, wciągnikach łańcuchowych i jako wiązadła w wiązaniach ładunków ciężkich. Stosowany są przede wszystkim jako zgrubne elementy łączeń metalowych, stabilizujące poszczególne maszyny, czy ładunki.
Ze względu na konstrukcję łańcucha, dzielimy je na jedno, dwu lub trzyrzędowe. W łańcuchach zastosowany jest system rolek wyciskanych i kalibrowanych, osadzonych na sworzniach, które zwiększają ich trwałość i wytrzymałość, jednocześnie zmniejszając trwałość i wytrzymałość. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie komponenty najwyższej jakości, które gwarantują optymalizację pracy i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa przez cały okres użytkowania.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Rodzaje łańcuchów w przemyśle

W budowie maszyn wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje łańcuchów – łańcuchy pierścieniowe, łańcuchy płytkowe i łańcuchy drabinkowe.

Łańcuchy drabinkowe we wszystkich odmianach (tulejkowych, sworzeniowych i rolkowych) stosowane są przede wszystkim jako cięgna w przekładniach łańcuchowych.

Łańcuchy płytkowe stosowane są jako cięgna nośne w konstrukcjach wózków jezdniowych.

Łańcuchy pierścieniowe są rzadziej spotykanymi przekładniami łańcuchowymi, które stosuje się we wciągnikach łańcuchowych, zawiesiach i jako więzadła do wiązania ciężkich ładunków, do momentu czasowego i zgubnego łączenia metalowych elementów.

Nasza oferta

Podstawą naszej oferty są łańcuchy kotwiczne i łańcuchy techniczne.

Łańcuchy kotwiczne stanowią podstawowy elementy, stosowany do kotwiczenia statków w miejscu postoju. Struktura łańcuchowa złożona jest z kilku ogniw, które są ze sobą połączone. Gwarantuje to wytrzymałość i trwałość, nawet w trudnych warunkach pod dużym obciążeniem. Doskonale sprawdzają się w środowiskach morskich, gdzie panuje duże zasolenie. Są odporne na korozje, dzięki pokryciu odpowiednią substancję zabezpieczającą.

Łańcuchy techniczne stanowią podstawowy element w wielu firmach drogowych, transportowych czy budowlanych. Pozwalają transportować i zabezpieczać poszczególne ładunki, czyniąc transport płynnym i prostym. Są gwarancją jakości, dzięki zastosowaniu najlepszych dostępnych na rynku komponentów. Składają się z pojedynczych ogniw, które w całości tworzą stabilny twór.

Sprawdź produkty powiązane z łańcuchami


Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!