Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Łańcuch techniczny

Łańcuch techniczny

"

Łańcuch techniczny – specyfikacja
Łańcuchy techniczne cieszą się dużą popularnością w przemyśle ciężkim. Jest to spowodowane przede wszystkim możliwością konkretnego dopasowania do poszczególnych przedsięwzięć i uzyskiwaniem pożądanych rezultatów na każdym etapie działanie. Dzięki szerokiej ofercie, łańcuchy techniczne znajdują swoje zastosowanie w hutnictwie, górnictwie i kopalnictwie, a także wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność przenoszenia i transportu poszczególnych ładunków. Zapewnia on niezwykle stabilną drogę transportu, gwarantując zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa.

Łańcuchy techniczne są łańcuchami, które posiadają wzmocnioną wytrzymałość. Pozwalają podnoszenie bardzo dużych obciążeń, przy zachowaniu pełnej płynności ruchu. W swoim asortymencie posiadamy bardzo wiele rodzajów łańcuchów o różnej charakterystyce. Posiadamy elementy, które wytrzymują obciążenia od 125 do 13000 kilogramów. Szeroka oferta sprawia, że wielu klientów współpracuje z nami regularnie, wykorzystując poszczególne łańcuchy techniczne w swoich przedsięwzięciach.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Łańcuch techniczny to podobnie jak odciągi, niezastąpiony element wyposażenia wielu firm działających w różnych gałęziach przemysłowych. Najczęściej można go spotkać przy pracach drogowych, budowlanych lub transportowych. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości rozwiązania, które z całą pewnością będą odpowiedzią na wszystkie Wasze potrzeby. Możemy zagwarantować Wam pełne bezpieczeństwo użytkowania łańcuchów, które przed trafieniem na sklepową półkę są gruntownie testowane.

Każdy łańcuch techniczny składa się z pojedynczych, połączonych ze sobą ogniw. To właśnie dzięki temu produkty te są trwałe, wytrzymałe i odporne na zerwania, nawet przy dużych obciążeniach. Łańcuchy techniczne, z racji różnorodności ich zastosowania, wytwarzane są w trzech rodzajach:

  • ogniwowy – nazywany jest inaczej również pierścieniowym,
  • drabinkowy – można je spotkać na przykład w konstrukcjach rowerowych,
  • płytkowy – tworzy zwykle główną grupę łańcuchów napędowych.
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Z oczywistych względów łańcuch techniczny nie wykazuje elastyczności. Jest bowiem wykonany z najwyższej jakości stopów metali, które mają wytrzymywać nawet przy bardzo wysokich obciążeniach, z jednoczesnym maksymalnym napięciem. Łańcuchy stały się popularne także w branży architektoniczne. Ich surowość estetyczna sprawia, że świetnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, jako ich element dekoracyjny.

Wracając jednak do kwestii praktycznych warto jeszcze dodać, że łańcuch techniczny ogniwowy jest najpopularniejszy ze wszystkich innych, wyżej wymienionych rodzajów. W jego obrębie wyróżnia się kolejne dwa rodzaje: łańcuchy techniczne o ogniwach krótkich oraz łańcuchy techniczne o ogniwach dłuższych. Każdy znajduje swoje zastosowanie w zupełnie innych, specyficznych warunkach – na przykład na budowach.

Jeśli, któryś z podpunktów jest niejasny, lub mają Państwo pytania co do łańcuchów znajdujących się w naszej ofercie to zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, lub telefonu. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w naszej siedzibie w Bielsku-Białej.

Sprawdź produkty powiązane z łańcuchami


Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!