Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Chwytak magnetyczny

Chwytak magnetyczny

Chwytak magnetyczny

Czym jest chwytak magnetyczny?
Nowatorskie rozwiązanie dla wymagających przedsiębiorców

Chwytak magnetyczny to nowoczesne urządzenie, opierające się na wykorzystaniu najnowszych znanych technologii. Jego mechanizm działania opiera się na specjalnej budowie, do której zalicza się obwód magnetyczny oparty o zastosowanie trwałych magnesów neodymowych spiekanych. Uchwyt wykorzystuje działanie magnesów trwałych, aby efektywnie transportować materiałami ferromagnetycznymi. Urządzenie stworzone jest z jednego magnesu trwałego, który jest stabilnie umocowany i magnesu trwałego ruchomego. Działanie chwytaka opiera się na przemieszczaniu ruchomego magnesu za pomocą specjalnej dźwigni i wprowadzeniu pola magnetycznego na ładunek. W momencie, w którym chwytak nie pracuje, to pole magnetyczne zawarte jest w urządzeniu.

Służy on do przenoszenia blach, prętów i rur. Znajduje swoje zastosowanie w warsztatach samochodowych, halach produkcyjnych i w budownictwie.

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości chwytaki oraz uchwyty o różnym zastosowaniu oraz parametrach technicznych. Posiadamy bardzo zróżnicowaną ofertę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Nasz sprzęt charakteryzują się najwyższą jakością, a także trwałością i wytrzymałością. Pozwala na wieloletnie, efektywne użytkowanie i maksymalną optymalizację pracy. Wszystkie jednak sprostają Waszym oczekiwaniom, niezależnie od sposobu ich wykorzystania.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Czym chwytak magnetyczny wyróżnia się od pozostałych?

Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami chwytaków i uchwytów są wyraźne. Najważniejszą z nich jest ekonomiczność zastosowania. Dzięki wykorzystaniu wspomnianych już wcześniej, nowoczesnych technologii przedsiębiorca nie musi już troszczyć się o dodatkowe zasilanie zewnętrzne, a to relatywnie przekłada się na niższe koszty użytkowania chwytaka. Dodatkowo, charakteryzuje się on stosunkowo niewielkimi gabarytami w zestawieniu z wytwarzaną siłą. Dzięki niemu będzie możliwa pełna optymalizacja pracy i zastosowanie najnowocześniejszych komponentów. Przemysł zmierza w kierunku automatyzacji, a obecność chwytaków mechanicznych sprawi, że transport będzie funkcjonować jak nigdy dotąd.

Zastosowanie chwytaków magnetycznych

Według przedsiębiorców oraz specjalistów naszej firmy, chwytak magnetyczny to nieodzowny element wyposażenia każdego magazynu, w którym na co dzień przenoszone są ciężkie ładunki stalowe. Dzięki dużemu zakresowi ładowności rozwiązuje on większość problemów z transportem, maksymalnie optymalizując pracę w celu uzyskania pożądanych rezultatów.

Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Oczywiście swoje miejsce osprzęt ten znajdzie również:

  • w szeroko pojętym budownictwie – na inwestycyjnych placach budowy każdego dnia przenosi się ciężkie ładunki stalowe,
  • w halach produkcyjnych – gdzie będzie niezastąpionym elementem zaplecza technicznego, przy produkcji na przykład rur i elementów stalowych.

W swojej ofercie posiadamy między innymi:

  • Uchwyt magnetyczny PML – posiada on magnesy stały. Służy do podnoszenia elementów stalowych w pozycji poziomej. Pozwala efektywnie wykorzystać siłę magnesu. To jeden z najbardziej wytrzymałych naszych produktów. Charakteryzuje się wieloletnim okresem użytkowania. Spełnia wszystkie najważniejsze normy dla uchwytów.
  • Uchwyt magnetyczny z magnesem stałym KRT – niezwykle lekkie i poręczne urządzenie, które pozwala osiągać zadowalające rezultaty w pracy. Stworzony zgodnie ze światowymi normami bezpieczeństwa, zapewnia wygodną pracę i wieloletnie użytkowanie, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów.
  • Uchwyt magnetyczny TPM – uchwyt produkcji YALE posiada magnesy stałe, które nie wymagają zasilania elektrycznego. Przeznaczony jest do transportu płaskich lub okrągłych elementów ferromagnetycznych w pozycji pionowej. Odznacza się niewielką wagą i drobną budową, przy jednoczesnej, bardzo dużej sile oddziaływanie pola magnetycznego. Jest prosty w obsłudze. Stosowany jest w obrabiarkach, wypalarkach laserowych, plazmowych i tlenowych. Służy do przenoszenia blach, bloków stalowych w stoczniach, hutach, stalowniach i innych gałęziach przemysłu ciężkiego. Jest niezwykle wytrzymały. Stosowany może być wyłącznie do powierzchni czystych i odtłuszczonych.

Ograniczenia chwytaków magnetycznych

Chwytaki magnetyczne skrojone są dla potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. W celu maksymalnego wykorzystania potencjału, jakim dysponują chwytaki należy dostosować tryb pracy do zaleceń producenta. Nasza wieloletnia obserwacja sprzętu sprawiała, że wiemy jak maksymalnie zoptymalizować pracę naszego sprzętu. Jak w każdym przypadku, również osprzęt magnetyczny ma pewne ograniczenia. Przykładem jest grubość przenoszonego ładunku, który powinien mieć co najmniej 2 mm. Tylko wtedy proces jest w pełni bezpieczny. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i uzyskać maksymalnie klarowne działanie.

Zachęcamy do kontaktu

Korzyści, które płyną z posiadania własnych chwytaków w wyposażeniu firmy jest bardzo wiele. Pracownicy mogą w ten sposób skutecznie i efektywnie wykonywać swoją pracę, czyniąc to w sposób bardziej wydajny i ekonomiczny. To przekłada się z kolei na pozycję firmy na rynku i jej realne zyski. Dostosujemy odpowiedni sprzęt do Państwa przedsięwzięć, czyniąc pracę prostą i skuteczniejszą. Zoptymalizujemy działania i zoptymalizujemy poszczególne procesy. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź produkty powiązane z lorem ipsum


Współpracujemy z:
Komstal
Pewag
Brano Group
Codipro
Zadzwoń teraz!