Drogi użytkowniku, informujemy że jesteśmy w trakcie projektowania nowej strony internetowej.

Strona główna > Produkty > Chwytak do blach

Chwytak do blach

Chwytak do blach

Chwytak do blach zaliczany jest do osprzętu roboczego, który znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest pionowe lub poziome przeniesienie blachy, czyli na przykład w branży budowlanej, min. produkcji konstrukcji stalowych bądź też w centrach dystrybucji blach. Wykorzystywany jest także w jej węższej specjalizacji – w przemyśle ciężkim, a także w montażu przemysłowym. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodny wybór wysokojakościowych uchwytów, które będziecie mogli dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Duża różnorodność i możliwość zastosowania w konkretnych sytuacjach, sprawia, że chwytaki do blach są jednymi z najchętniej wybieranych produktów w naszym asortymencie. Charakteryzują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością, co przekłada się na możliwość wieloletniego funkcjonowania na najwyższym poziomie.

Co nas wyróżnia?

medal

wysoki poziom
bezpieczeństwa

medal

pewność długotrwałej
eksploatacji

medal

doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe


Dostępność od ręki

dostępność
od ręki

Ekspresowy czas dostarczenia

czas dostarczenia
ekspresowy

Specyfikacja techniczna
Zapraszamy do systemu B2B

Dlaczego warto je wykorzystać?

Blachy znajdujące się w zakładach produkcyjnych charakteryzują się posiadaniem ostrych krawędzi. Kluczowe staje się zatem ich bezpieczne przenoszenie, które jest niezwykle ważne przede wszystkim dla pracowników. Niewłaściwie dopasowany uchwyt może nie utrzymać obciążenia, czego efekty bywają niejednokrotnie tragiczne. Dlatego, aby uniknąć takich sytuacji warto decydować się jedynie na osprzęt z najwyższej półki, który przed trafieniem do sprzedaży przejdzie wszelkie testy potwierdzające jego wysoką jakość. W naszym asortymencie znajdują się wyłącznie produkty, spełniające najwyższe europejskie standardy.

Możliwość zastosowania w wielu dziedzinach

Mnogość wyboru w naszej ofercie pozwala na zastosowanie uchwytów w różnych przedsięwzięciach, opierających się na rozładunku, załadunku i transporcie. Widać więc, że pole działania osprzętu jest wieloaspektowe.
Najpopularniejsze chwytaki do blach:

 • pneumatyczne
 • hydrauliczne
 • mechaniczne
 • elektromagnetyczne

Dodatkowym atutem zastosowania chwytaków do blach jest ekonomiczniejsze i szybsze działanie, które bezpośrednio wpływa na wzrost renomy firmy i jej ugruntowanie na dzisiejszym, konkurencyjnym rynku. Chwytaki do blach pozwalają także pracownikom na wydajniejszą pracę, co przekłada się na ich ergonomiczność. Warto więc na bieżąco modernizować zaplecze techniczne swojej firmy, stawiając na nowatorskie rozwiązania, które my, jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy Wam na wyciągnięcie ręki.

KMT-VER2-uchwyt-do-blach
PML-uchwyt-magnetyczny
Zostaw swój numer poniżej, oddzwonimy z ofertą!

Nasza oferta – chwytaki do blach

W naszej ofercie możemy wyróżnić kilka rodzajów uchwytów i chwytaków. Dzielimy je na kilka większych kategorii, aby łatwiej odnajdywać się w poszczególnych produktach.

Uchwyty do poziomego podnoszenia blachy:

 • Uchwyt KMU – stosowany jest do podnoszenia pojedynczych arkuszy blachy w pozycji poziomej. Stosowany jest do materiałów, których twardość jest mniejsza niż 25 HRC.
 • Uchwyt KMT – przeznaczony jest do podnoszenia pojedynczych arkuszy blach w pozycji poziomej lub do transportu pakietów związanych blach. Pracuje z materiałami o twardości poniżej 25 HRC.
 • Uchwyt UBPO – pozwala podnosić pojedyncze arkusze blachy lub całe pakiety w pozycji poziomej. Stosowany jest wyłącznie w parach.
 • Uchwyt 2UBP S/R – służy do transportu pojedynczych lub całych pakietów blach. Maksymalny kąt między cięgnami zawiesia nie powinien przekraczać 90 stopni. Dostępny w wariancie z zakończeniem w formie rolki i stopki.
 • Uchwyt UBPX – przeznaczony jest do transportu cienkich i miękkich blach, które mogą wyginać się w trakcie przenoszenia. Stosowany jest w parach.
 • Uchwyt GHW – prosty i skuteczny przy rozładunku. Pozwala przenosić zarówno pojedyncze blachy, jak i całe pakiety.
 • Uchwyt UPD – posiada blokadę, która zapewnia bezpieczeństwo pracy. Przeznaczony jest do przenoszenia poziomego kształtowników.
 • Uchwyt UPDX – to konstrukcja, która posiada specjalną blokadę, umożliwiającą przenoszenie poziome kształtowników i blach.
 • Uchwyt TCH – skutecznie współgrają z zawiesiem dwucięgnowym. Pozwalają podnosić i transportować pojedyncze blachy lub pakiety blach w pozycji poziomej. Posiadają dźwignie, która zaciska blachę, zabezpieczając ją przed wysunięciem.
 • Uchwyt KWA – niezwykle wytrzymały i wykonany z najlepszych materiałów chwytak, który gwarantuje odporność na czynniki zewnętrzne i bezpieczeństwo w trakcie eksploatacji.
 • Uchwyt UPBP – wykorzystywany jest do przenoszenia sztywnych pojedynczych blach lub całych pakietów. Charakteryzuje się prostą konstrukcją i łatwym dostosowaniem szczęki do grubości blach.
 • Hak BWW – stosowany jest do pojedynczych lub związanych pakietów blach lub płyt metalowych. Pracuje zazwyczaj w układzie 3-cięgnowym.
 • Uchwyt UBP S/R – służy do transportu pojedynczych, sztywnych blach lub całych pakietów. Dźwignia może być wyposażona w rolkę lub stopkę. Uchwyty dostępne są w kilku wariantach.
 • Oraz wiele innych rodzajów uchwytów, chwytaków i zawiesi.

Uchwyty do pionowego podnoszenia blach:

 • Uchwyt TBL – służy do podnoszenia i transportu pojedynczych blach i płyt stalowych. Gwarantuje bezpieczeństwo, dzięki wykonaniu ze stali hartowanej. Współpracuje z zawiesiem jednocięgnowym z możliwością zginania ucha w jednej płaszczyźnie.
 • Uchwyt EXU – przeznaczony jest do podnoszenia pojedynczych arkuszy blachy w pozycji pionowej. Jest to konstrukcja, która może wyginać się w dwóch płaszczyznach. Jest niezwykle trwała i wytrzymała.
 • Uchwyt UP (wykonanie ciężkie) – pozwala skutecznie transportować ciężkie, pojedyncze blachy w pozycji pionowej. Współpracuje z zawiesiem jednocięgnowym linowym i łańcuchowym. Zamek i szczęki wykonane są ze stali hartowanej. Można stosować dwa lub więcej uchwyty, ale wówczas należy połączyć je z trawersą.
 • Uchwyt UP (wykonanie lekkie) – gwarantuje bezpieczny transport blachy w pozycji pionowej. Posiada uchwyt, który współpracuje z zawiesiem jednocięgnowym łańcuchowym lub linowym.
 • Uchwyt UPX (wykonanie ciężkie) – pozwala na bezpieczny transport blach w pozycji pionowej. Współgra z zawiesiem jednocięgnowym linowym i łańcuchowym. Stosowany jest do blach o twardości mniejszej niż 20 HRC.
 • Uchwyt UPX (wykonanie lekkie) – umożliwia sprawne transportowanie pojedynczych arkuszy blachy w pozycji pionowej. Stosowany jest do blach o twardości mniejszej niż 20 HRC. Wykonany ze stali hartowanej.
 • Uchwyt TBS – przeznaczony jest do pracy przy podnoszeniu pionowym arkuszy blachy. Sprawdza się idealnie do pracy z materiałami, których twardość jest mniejsza niż 30 HRC. Jego minimalny udźwig wynosi 10% DOR.

Jeśli nie wiedzą Państwo, które uchwyty będą optymalne dla poszczególnych działań to chętnie doradzimy, bazując na swoim ponad 25-letnim doświadczeniu w branży. Wykorzystamy znajomość naszych produktów i dostosujemy je optymalnie do konkretnych przedsięwzięć.

Zadzwoń teraz!